Vrbovské vetry budú prvým hudobným festivalom po pandémii

04.06.2020 16:00
brano jobus  otec festivalu vrbovske vetry
Braňo Jóbus (vpravo), otec Vrbovských vetrov, pokrstí na festivale aj novú knihu. Autor:

V poradí 14. ročník festivalu vo Vrbovom sa po aktuálnom uvoľnení opatrení uskutoční v pôvodnom termíne 4. júla.

Program otvorí o 13.14 h otec festivalu Vrbovské vetry Braňo Jobus so svojím sólovým projektom Abusus a pokrstí aj svoju knižnú novinku „Ako Štefan Drco vyhral kopu hnoja“.

Následne bude pódium patriť blues-rocku v podaní ZVA 12–28 Band, ktorí oslavujú 30 rokov svojej existencie. Po slávnostnom otvorení festivalu prídu na rad domáci Vrbovskí Víťazi, ktorí tiež pokrstia nový album G 20.

Funny Fellows oživia festival swingom a old time music z 20. rokov minulého storočia, ktorú vystrieda hardcore a punk v podaní kapely Bijou Terrier. Záver programu bude patriť festivalovým klasikám ako Para, Chiki liki tu-a, či Karpatské Chrbáty.

Tradične majú organizátori pripravené aj zaujímavé tajné prekvapenie. Chýbať nebudú ani vtipné ‚športové‘ disciplíny ako strelecké preteky z poplašnej pištole, dostihy na hojdacích koňoch, či automobilové preteky Formula Nula. Prestávky medzi vystúpeniami kapiel vypkní Džukebox live.

Na miniverzii festivalu sa podľa súčasných opatrení môže zúčastniť 1000 divákov. Okrem samotného rozľahlého areálu asfaltovej plochy budú mať k dispozícii aj veľkú tribúnu a celú trávnatú plochu štadióna. „Dodržať bezpečné rozstupy tak nebude problém. Z dôvodu obmedzenej kapacity sa tento rok, bohužiaľ, nemôžu vydávať žiadne voľné vstupy a každý návštevník vrátane detí musí mať klasickú vstupenku, aby sa dodržal maximálny povolený počet účastníkov,“ avizujú organizátori a upozorňujú aj na ďalšiu zmenu – reorganizáciu cateringových služieb. Festivalové menu Vrbovský Vrb zrušili a platiť budú môcť návštevníci klasickým spôsobom pri jednotlivých stánkoch, čím sa má zabrániť vytváraniu radov.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Vrbovské vetry #festival #Braňo Jóbus
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku