Inekafe štartuje koncertné leto

, 03.07.2020 12:00

Skupina Inekafe štartuje po niekoľkomesačnej koncertnej pauze letné turné, ktoré bude trvať od začiatku júla až do konca septembra. Trojica hudobníkov na čele s Vratkom Rohoňom zahrá najväčšie pecky kapely a nevynechá ani rockovú novinku s názvom Ruleta. Svoj prvý koncert odpáli v rodnom meste 3. júla na kultovom pódiu v pivárni Umelka na Šafárikovom námestí v Bratislave. Kapacita koncertu je limitovaná na tisíc ľudí.

Pozrite si video k najnovšej skladbe Ruleta

Tohtoročnú koncertnú sezónu Inekafe ovplyvnila súčasná koronakríza. Prestávka trvala štyri a pol mesiaca a počas nej prišla kapela o množstvo koncertov. „To je celá večnosť pre kapelu, ktorá je zvyknutá na 80 koncertov ročne. Ale myslíme si, že sa nám to podarí dohnať v ďalších rokoch, netreba podliehať panike. Radi by sme toto obdobie zo svojho života vytesnili, nebolo ničím pozitívne. Niekto tvrdí, že si našiel čas na rodinu a tak. Na to by si mal ale človek nájsť čas vždy, nepotrebuje na to pandémiu. Veľmi nepríjemná bola aj mediálna masáž tejto choroby. Proste celé zle, nech to je už za nami,“ konštatuje líder kapely Vratko Rohoň.

Bratislavská legenda vydala nedávno limitovanú edíciu vinylovej platne k najúspešnejšiemu albumu Je tu niekto? a po dvoch rokoch predstavila novú skladbu s názvom Ruleta. 3. júla ju zahrajú Inekafe v rodnom meste naživo. „Tešíme sa, že uvidíme opäť našich fanúšikov tvárou v tvár. Veľmi nám chýbali. Aj keď sme počas korony boli s nimi v kontakte cez sociálne siete, naživo je naživo. Počas korony sme sa im snažili spríjemniť ten čas napríklad vydávaním reedícií starších albumov, niektorých aj na vinyle. Odmietali sme napríklad online koncerty, je to niečo, v čom nevidíme zmysel. Radšej sme pre nich pripravili niečo, čo naozaj poteší, napríklad nový singel Ruleta. Za mesiac sme na ňom mali vyše 100 000 videní, čo je veľmi slušné,“ teší sa Vratko.

Inekafe sa na letnom turné predstavia v aktuálnej zostave – spevák a gitarista Vratko Rohoň, bubeník Dodo Praženec a basgitarista Vlado Bis. „Koncert v bratislavskej Umelke bude prvým koncertom po symfonickom turné. Zahráme naše najväčšie hity, nebudú chýbať Ružová záhrada, Kašovité jedlá, Ráno či Právo na šťastie. Skúšať začneme týždeň pred koncertom a nacvičíme aj novinku „Ruleta“. Veľmi sa tešíme na jej koncertnú premiéru. Plánujeme si teraz zahrať čo najviac pred ľuďmi, ako sa len bude dať, ostatné prinesie čas…“ uzatvára Vratko Rohoň.

Rok 2020 je pre Inekafe výnimočný, kultová kapela oslavuje 25 výročie založenia. Celý rok bude pre fanúšikov pripravovať špeciálny merch či ďalšie bonusy, ktoré predstaví postupne. Oslavy zavŕšia chalani na Inekafe 25 rockov tour, ktoré odštartuje v januári 2021 a zahŕňa 9 koncertov od Prahy až po Košice.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Iné kafe
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku