Ja, Ennio Morricone, som zomrel

, 08.07.2020 12:00
Taliansko Ennio Morricone úmrtie
Na archívnej snímke z 31. mája 2016 taliansky skladateľ filmovej hudby Ennio Moriccone. Autor: ,

V tichosti a len v prítomnosti najbližších pochovali v utorok 7. júla na predmestí Ríma talianskeho hudobného skladateľa Ennia Morriconeho.

Súkromný pohreb si skladateľ želal v nekrológu, ktorý si napísal sám, krátko pred smrťou. „Ja, Ennio Morricone, som zomrel. Oznamujem svoju smrť všetkých svojim priateľom, ktorí boli vždy nablízku, aj tým, ktorých som nejaký čas nevidel. Je ťažké ich všetkých vymenovať,“ napísal Morricone, ktorý zomrel v pondelok 6. júla vo veku 91 rokov. „Je len jeden dôvod, prečo som sa rozhodol s vami všetkými rozlúčiť takýmto spôsobom a prečo som sa rozhodol pre súkromný pohreb – nechcem obťažovať,“ dodal.

Spomienku na umelca venovala aj milánska opera La Scala, ktorá po štvormesačnej prestávke vynútenej koronavírusom obnovila koncertnú činnosť aj Morriconeho skladbami z filmu Kino Raj.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#zomrel Morricone #taliansky skladateľ #Ennio Morricone
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku