Žbirka má rovno 3 CD aj songbook

Miro Žbirka pokračuje v rekapitulácii svojho viac než štyridsaťročného úspešného pôsobenia na hudobnej scéne. Po filme Meky prichádza spevák s výberovým albumom THE BEST OF MIRO ŽBIRKA a knihou MIRO ŽBIRKA – Songbook, ktoré vydáva Universal Music 4. septembra 2020.

04.09.2020 17:55
miro zbirka Foto:
Miro Žbirka so svojou neodmysliteľnou gitarou.
debata

The Best Of

THE BEST OF MIRO ŽBIRKA je výber najväčších hitov, ktorý prináša celkom 68 skladieb na troch CD v luxusnom obale. Poriadna dávka hitov a dôležitých skladieb z tvorby československej hudobnej legendy mapuje všetky doteraz vydané albumy a aktuálnu novinku. Výber skladieb nebol náhodný a dramaturgicky ho zostavil sám Miro Žbirka.

V booklete nechýbajú odkazy na originálne albumy, na ktorých skladby pôvodne vyšli. Trojalbum uzatvára nová skladba Slovenská, ktorá sa sprevádza nový film Juraja Jakubiska Perinbaba a dva svety (premiéra 3.12. 2020).

Všetky skladby z výberu THE BEST OF MIRO ŽBIRKA boli tento rok remastrované v londýnskom štúdiu Abbey Road, kde dostali súčasný zvuk, ktorý sľubuje ešte intenzívnejší poslucháčsky zážitok. Výberový album je zároveň aj soundtrackom k filmovej biografii Meky, ktorá po júlovom vstupe do slovenských kín okamžite zaznamenala veľmi priaznivé ohlasy divákov aj recenzentov.

Miro Žbirka vydáva exkluzívne 3CD The Best Of... Foto: archív Mira Žbirku
meky the best of Miro Žbirka vydáva exkluzívne 3CD The Best Of Miro Žbirka aj Songbook.

Meky vydáva Songbook

Reprezentatívna kniha MIRO ŽBIRKA – Songbook mapuje kariéru Mira Žbirku prostredníctvom 180 textov jeho piesní s akordovými značkami. Texty sú chronologicky usporiadané na 224 stranách, vždy podľa albumu, z ktorého pochádzajú – od Balady o poľných vtákoch, až po novinku Slovenská z filmu Perinbaba a dva svety.

Každý album má v knihe svoj autentický príbeh svojho vzniku, ktorý podľa Mekyho rozprávania napísal renomovaný český hudbobný publicista Václav Hnátek. Slávnostné uvedenie a autogramiáda novej knihy a výberového 3CD bude na Slovensku 18. septembra 2020 o 17.00 v bra­tislavskom kníhkupectve Panta Rhei Poštová. Do života ich uvedie autor mnohých textov skladieb Mira Žbirku Kamil Peteraj, ktorý práve v ten deň oslávi významné životné jubileum.

Vypočujte si najnvšiou pieseň Mira Žbirku pre Jakubiskov film Peronbabaq a dva svety

Meky na plátne a zároveň naživo

Výberový album THE BEST OF MIRO ŽBIRKA a MIRO ŽBIRKA – Songbook budú k dispozícii aj na exkluzívnom CINEMA ACOUSTIC TOUR 2020. Netradičné koncerty budú v Čechách prebiehať v kinosálach Cinestar v Ostrave, Olomouci, Liberci a 29.9. a 30.9. v Prahe (Anděl).

Na Slovensku sa CINEMA ACOUSTIC TOUR odohrá v historických kinách v Prešove (2.10.2020, kino Scala), v Martine ( 4.10.2020, kino Moskva) a v Bratislave v Ateliéri Babylon (6.10.2020). Diváci na nich uvidia nový dokument Meky aj akustický koncert. Obmedzená kapacita kinosály zaručuje jedinečnú možnosť vidieť a zažiť Mira Žbirku na plátne a naživo celkom zblízka.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Miroslav Žbirka