Nitrianska hudobná jeseň sa hlási o slovo

22.09.2020 16:00
Josef-Suk-Piano-Quartet Photo-2017 1
České zoskupenie Josef Suk a Piano Quartet vystúpi na podujatí 11. októbra. Autor:

Slovenský komorný orchester otvorí 8. októbra v poradí 15. ročník medzinárodného podujatia Nitrianska hudobná jeseň. Cyklus koncertov sa bude v priebehu októbra konať vždy o 18. hodine v Synagóge.

Tu sa nitrianskemu publiku predstaví 11. októbra aj české zoskupenie Jozef Suk a Piano Quartet. Zaujímavý program je pripravený aj na 15. októbra. Predstaví sa Jozef Lupták na violončele a Ensemble Opera Diversa. V programe odznejú skladby od Kyasa, Bacha, Janáčka a Haydna.

Program 18. októbra bude kombináciou umeleckého slova o živote generála Milana Rastislava Štefánika v podaní Božidary Turzonovovej a speváckeho vystúpenia Danubius Octet Singers. Dirigovať a hrať na klavíri bude Daniel Simandl.

O niekoľko dní neskôr bude synagóga patriť gitarovému koncertu Mertz Guitar Dua, ktoré sa predstaví 22. októbra. Nitriansku hudobnú jeseň uzavrie koncert v podaní Komorného orchestra ZOE, ktorý sa uskutoční 25. októbra.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Bach #Janáček #Jozef Lupták
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku