Hana Zagorová a Štefan Margita vydali album Konečně společně

23.09.2020 11:00
Karel Gott, Štefan Margita a Hana Zagorová.
Manželia hudobníci Štefan Margita a Hana Zagorová prespievali aj duet Mží napísaný pôvodne pre Zagorovú a Karla Gotta (vľavo). Autor:

Speváčka Hana Zagorová a tenor Štefan Margita vydávajú prvý spoločný album, nazvaný príznačne Konečně společně.

Novinka ponúka jedenásť piesní, sú nimi Sláva je bál, Ztracená láska, Mít tě ráda, Máma, Adieu, Ave Maria, Já nemám starch, Mží, Le temps des cathedrals, Jesenná láska a Hraj, muziko.

Manželia Hana Zagorová a Štefan Margita mali mať tento rok na jeseň prvýkrát spoločné koncerty v štyroch športových halách. Koronavírus však tieto plány prekazil, fanúšikovia sa nakoniec namiesto koncertnej série dočkajú len jediného megakoncertu 19. mája 2021 v pražskej O2 aréne. Pri príležitosti tohto turné s výstižným názvom Konečně společně bolo naplánované i vydanie špeciálneho rovnomenného albumu, ktorý by obsiahol nové i osvedčené duetá a niekoľko sólových piesní, ktoré mali v rámci koncertov zaznieť.

„Napriek zrušenému turné sme sa rozhodli ísť do štúdia a vybrané duetá predsa len nahrať a na jeseň ich v podobe albumu poslať k našim fanúšikom,“ uviedol Margita. Albumom by sme chceli našim priaznivcom urobiť aspoň takto sprostredkovane radosť, keď už vinou koronavírusu nastalo toto nečakané a smutné vybočenie z normálneho života, dodala Zagorová.

Medzi duetami na albume Konečně společně sú napríklad piesne Adieu či Hraj muziko, pôvodne naspievané samotnou Zagorovou. Poslucháčov iste zaujme i nová verzia obľúbeného dueta Mží, ktorý pred rokmi napísal Michal David so Zdeňkom Borovcom pre Hanu Zagorovú a Karla Gotta do televíznej relácie, alebo song Miroslava Žbirku Jesenná láska, ktorý v podaní nových hviezdnych interpretov dostal šansónový rozmer.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Hana Zagorová #Štefan Margita
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku