Kompiláciu Život IMT Smile 1998-2020 doplní trilógia videoklipov

29.09.2020 15:04

V júni vydala skupina IMT Smile kompiláciu Život IMT Smile 1998-2020. Výber hitov mapujúcich 22 rokov skupiny IMT Smile dostane do konca roka ďalšiu, tentokrát aj vizuálnu podobu. Prvou je skladba Exotika. TASR o tom informoval PR manažér Tomáš Karpel.

Pozrite si nový klip IMT Smile

Do konca roka dáme vizuálnu podobu trom starším piesňam, ktoré sú na albume Život IMT Smile 1998–2020. Ako prvé prichádza lyric video k piesni z roku 2004 Exotika a je doslova exotické, plné záberov z celého sveta. Postaral sa oň tradične náš gitarista, ale už aj režisér cestovateľ a fotograf Tomáš Slávik, povedal o videu pre médiá Ivan Tásler.

Zaujímavosťou tejto piesne je aj to, že časť z nej sa nahrávala na šírom mori, na lodi v Chorvátsku, kde sa svojho času vybrala kapela na výlet. Zborové vokály, ktoré sa nachádzajú v strede piesne, nahral zvukár Jano Došek. Ten bol na výlete spolu s kapelou a svojou nahrávacou technikou priamo na lodi, nahrával počas plavby v noci v úplnej tme, dodal ku vzniku nahrávky z roku 2004 líder kapely.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#IMT Smile
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku