Cenu Esprit za najlepší slovenský jazzový album získal Ľuboš Šrámek

01.10.2020 12:00

Ľuboš Šrámek získal cenu Esprit za najlepší jazzový album vydaný v roku 2019. Ocenenie patrí klaviristovi a skladateľovi za dielo Performances. Cenu verejnosti si na stredajšom (30. 9.) slávnostnom odovzdávaní v bratislavskom Divadle Aréna prevzal saxofonista Nikola Bankov za album Bright Future.

Vypočujte si víťazný album

Počas slávnostného večera predstavili naživo svoju aktuálnu tvorbu tri z nominovaných zoskupení.

„Na úvod sa pódia zhostilo zoskupenie saxofonistu Nikolu Bankova, ktoré prinieslo originálne kompozície charakteristické chytľavými melódiami zabalenými do fúzie moderného džezu s elektronickou hudbou,“ poznamenala PR manažérka Andrea Čurná. Dodala, že do nálad zlatej éry džezu prenieslo divákov zoskupenie Five Gentlemen so spevákom Milošom Stančíkom a s kompozíciami, ktoré vzdali hold virtuóznemu trubkárovi Cladysovi „Jabbo“ Smithovi a kapelníkovi Clarencovi Williamsovi.

Následne pódium patrilo víťazovi Hlavnej ceny Esprit, klaviristovi, producentovi a skladateľovi Ľubošovi Šrámekovi, ktorý ho zaplnil svojim projektom Nanosymphony a predstavil hudbu z víťazného albumu Performances.

Člen odbornej poroty Johann Kneihs, džezový redaktor ORF Ö1 sa o ocenenom albume vyjadril: „Pôsobivé dielo pre svoju rozmanitosť a nepretržitý tok hudobných nápadov, ako i kvalitu produkcie, od výkonov hudobníkov a štúdiovej práce, až po spracovanie bookletu.“

Klavirista Ľuboš Šrámek preberá hlavnú cenu...
Klavirista Ľuboš Šrámek preberá hlavnú cenu počas slávnostného večera udeľovania Ceny Esprit - ankety za najlepší slovenský džezový album roka. Autor: Esprit

Odovzdávanie cien mohli sledovať naživo diváci v Divadle Aréna, v priamom prenose odznelo vo vysielaní rádia Devín a k fanúšikom džezu sa dostalo aj cez live stream na portáli jazz.sk.

Záštitu nad 8. ročníkom ankety Esprit a čestné členstvo v porote prevzal kontrabasista a skladateľ Petros Klampanis, rodák z gréckeho Zakynthosu pôsobiaci na newyorskej džezovej scéne.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#jazz #Cena Esprit
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku