Spevák Hůlka: Miloš, sklamal si ma ako človek, priateľ a prezident

, , 14.10.2020 07:55

Daniel Hůlka sa na štátny sviatok chystá vrátiť českému prezidentovi Zemanovi štátne vyznamenanie.

„Sklamal si ma, Miloš. Sklamal si ma ako človek. Sklamal si ma ako priateľ. Ale to vlastne nie je také dôležité, to je vec nás dvoch a nášho končiaceho priateľstva. Ty si ma však slamal tiež ako prezident našej krajiny a to už vôbec nie je iba naša vec,“ napísal v otvorenom liste prezidentovi Českej republiky Milošovi Zemanovi Daniel Hůlka.

Hůlka pritom patril k Zemanovým podporovateľom v oboch prezidentských voľbách. Pozastavil sa nad tým, že mu Zeman prostredníctvom rozhovoru pre denník MF Dnes odporučil, aby si za svoju účasť na protirúškovej demonštrácii „dal na hlavu studenú a mokrú handru a stiahol sa na nejaký čas do súkromia“.

„Naozajstný priateľ však nikdy verejne svojho kamaráta nezosmiešni a neodkazuje mu prostredníctvom médií, že si má dať mokrú handru na hlavu, len preto, že má odlišný názor. V demokracii má každý názor rovnakú hodnotu,“ píše spevák v otvorenom liste. Pýta sa prezidenta, prečo sa k svojmu ľudu správa „sprosto, agresívne, nenávistne, egoisticky, egocentricky, narcisticky a absolútne bohorovne?“.

Mnohi ľudia sa v tejto dobe boja o svoju budúcnosť a v čase, keď národ očakáva pomoc a slová útechy, český prezident im podľa Daniela Hůlku ešte pridá, povie im, že „sú neschopní, nevzdelaní a zaslúžia si skrachovať alebo skončiť na ulici,“ píše spevák.

Hůlka sa mu poďakoval za poslednú lekciu, ktorú mu dal na rozlúčku s ich priateľstvom a preto je spevák rozhodnutý prísť 28. októbra, kedy je deň vzniku samostatného Československého štátu, na Pražský hrad a vrátiť medailu Za zásluhy. „A k tomu Ti odkazujem to isté, čo si cez médiá odkázal Ty mne: Miloš, daj si prosím na hlavu studenú mokrú handru a stiahni sa do súkromia. Bude to lepšie pre Teba a pre nás všetkých,“ povedal Hůlka.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#vyznamenanie #Miloš Zeman #Dan Hůlka
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku