Katarína Knechtová vydáva nový album Svety

Speváčka Katarína Knechtová prichádza s novým albumom Svety, na ktorom spolupracovala aj s Christianom Eignerom zo skupiny Depeche Mode.

28.10.2020 06:00
debata
Foto: Jakub Gulyás
Katka Knechtová - album Svety

Svety – moje, vaše a v neposlednom rade naše spoločné. Ja v tom vašom a vy v tom mojom. Týmito slovami pomenovala speváčka, skladateľka a textárka Katarína Knechtová svoj nový album.

Novinka, ktorá je zbierkou zážitkov, pocitov a myšlienok, vznikala štyri roky. Producentmi albumu sú Randy Gnepa a Christian Eigner, bubeník zo skupiny Depeche Mode. Fanúšikovia sa môžu tešiť na 10 skladieb a jeden bonus, vrátane hitov FEA, V modlitbách či Takí sme.

„SVETY považujem za svoj najkomplexnejší album. Pracovala som na ňom priebežne. Keď bol čas, keď bola chuť a voľné nahrávacie štúdio. A to sú pre mňa ideálne podmienky. Hlavne z toho dôvodu, že som sa mohla k pesničkám vracať, mať zdravý odstup, nechať niektoré veci „vyzrieť“, pracovať v kľude bez časového stresu a hlavne k vlastnej spokojnosti," prezradila Knechtová.

Na albume je autorkou všetkých piesní a polovice textov. Okrem nej sa na textoch podieľal Vlado Krausz, Martin „Fefe" Žúži z Hexu, Silvia Kaščáková, Michal Hrůza a na bonusovej skladbe Sloboda je pierko aj Stanislav Štepka.

„Materiálu je vždy viac a pre mňa nie je jednoduché vyberať a selektovať. Vždy hľadám cestu pre tú danú pieseň, ako ju poňať, s kým ju nahrávať, kto by ju mohol produkovať. Je to dlhý proces a niekedy sa ani nepodarí, takže niekedy pieseň, hoci je rozpracovaná, jednoducho vyhodím, pretože sa so skladbou samotnou, alebo s jej realizáciou, neviem stotožniť, alebo sa mi už po čase nezdá taká dobrá," vysvetlila Knechtová.

Nový album Svety nahrávali muzikanti z Katkinej kapely Stano Kociov, Braňo Kociov a Jozef Graus. Hosťovali aj ďalší hudobníci ako Dano Šoltis, Rasťo Uhrík a Ferko Jano. Producentmi albumu sú Randy Gnepa a Christian Eigner, rakúsky bubeník britskej skupiny Depeche Mode.

„Spolupráca s producentmi je vždy na priateľskej báze. Základná vec je, že máme vždy spoločný cieľ, a to vypustiť do sveta čo najlepšiu pieseň. Urobiť maximum. S Randym a Adamom Kurucom som spolupracovala ešte na piesni FEA. Po tejto skladbe som sa rozhodla, ktorým smerom hudobné ďalej pôjdem. Album je zvukovo pestrý, pretože sú na ňom rockové piesne, tak trošku aj vplyv 80. rokov, elektronika a balady. A dva duety, aktuálny singel s Adamom Ďuricom Takí sme a ďalší s mojím českým kamarátom Michalom Hrůzom," priblížila Knechtová.

Na obal albumu nafotil speváčku jej obľúbený fotograf Jakub Gulyás. „Fotenie som si užívala. Spolupráca s Jakubom je pre mňa vždy zážitkom, pretože ma fascinuje jeho videnie sveta, jeho oko a aj to, ako vidí mňa. Vizuál coveru je o našich svetoch, o dualite a o žensko-mužskom elemente v každom z nás," opísala Knechtová.

Katarína Knechtová a jej nová pieseň Takí sme

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #hudba #speváčka #Katarína Knechtová