Mucha Quartet a klaviristka Petra Pogády budú koncertovať spolu

22.11.2020 14:00
mucha quartet
Súbor Mucha Quartet a klaviristka Petra Pogády vystúpia v Slovenskej filharmónii v utorok. Autor:

Koncert slovenského sláčikového kvarteta Mucha Quartet a slovenskej klaviristky Petry Pogády sa pre divákov uskutoční v utorok 24. novembra o 19:00 v Koncertnej sieni Slovenskej filharmónie (SF).

V súčasnom slovenskom komornom telese Mucha Quartet hrá na prvé husle Juraj Tomka, na druhé husle Jozef Ostrolucký, Veronika Kubešová na viole a Pavol Mucha na violončele. Mucha Quartet získal prvé ceny na Medzinárodnej súťaži komornej hudby Antonína Dvořáka 2014 a na Medzinárodnej súťaži Leoša Janáčka 2015 v Brne. S kvartetom vystúpi aj klaviristka Petra Pogády, ktorá absolvovala štúdium vo Viedni a na prestížnom Conservatoire Supérieur v Paríži.

Návštevníci koncertu si budú môcť v prvej polovici koncertu vypočuť Sláčikové kvarteto č. 7 Hommage a Beethoven Ilju Zeljenku, za ktorým bude nasledovať Klavírne kvarteto č. 1 g mol, KV 478 Wolfganga Amadea Mozarta. Program uzavrie Sláčikové kvarteto č. 14 cis mol, op. 131 od Ludwiga van Beethovena.

Vstupenky si môžu záujemcovia kúpiť v pokladnici SF, a to až do obsadenia možného povoleného počtu návštevníkov. Koncert bude zároveň o 19. h vysielaný prostredníctvom websktánky filharmónie aj online.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Mucha Quartet #Slovenská filharmónia
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku