Album Jara Filipa Ten čo hrával s Dežom vychádza opäť

Album Jara Filipa Ten čo hrával s Dežom vychádza v reedícii na CD aj LP. Album nahral Filip v roku 1998, dva roky pred svojou predčasnou smrťou. Venoval ho svojmu najbližšiemu hudobnému partnerovi Dežovi Ursinymu, ktorý sa už v tom čase pozeral na jeho úsilie z rockového neba.

13.12.2020 11:00
Jaro Filip Foto: ,
Človek hromadného výskytu, tak raz nazval Jara Filipa vďaka všestranným aktivitám Marián Varga.
debata (1)

Filip okolo seba zoskupil elitnú zostavu štúdiových hudobníkov Šeban – Rózsa – Buntaj a ako textára prizval Richarda Müllera, ktorý sa mu odvďačil veľkým autorským porozumením. Vznikol tak nadčasový album, ktorý je ďalšou ozdobou súčasnej vinylovej edície Opus.

Ten čo hrával s Dežom je pokračovaním dialógu so spevákom Richardom Müllerom, ktorý opäť napísal svojmu parťákovi slová na telo. Táto spolupráca vyprodukovala mnohé krásne piesne a nahrávka obsahuje jednu z najkrajších Filipových skladieb Syn nosí moju tvár. Do kategórie spevákových Besf Of patrí aj záverečná Absolútne. Titulná pieseň odkazuje na jeho dlhoročnú spoluprácu s Dežom Ursinym a popri skladbe Rocker ukazuje, že divadelníkovi Filipovi svedčí aj jeho tvrdšia podoba.

Naopak, Boh aj v pekle prsty má by sa zas hodila do repertoáru dvojice Lasica – Satinský. Ten čo hrával s Dežom v čase vydania v roku 1998 neprávom zapadol v behu dní 90. rokov, uviedol k albumu publicista Peter Bálik.

Na albume hrajú a spievajú Jaro Filip (klávesy a spev), Andrej Šeban (gitary), Oskar Rózsa (basové gitary), Marcel Buntaj (bicie), Richard Müller (spev). Album pozostáva z deviatich skladieb: Ja som ten čo hrával s Dežom, Informácia o ovzduší, Diabol v slabom tele, Syn nosí moju tvár, Lady Di, Rocker, Vízum do pekla, Boh aj v pekle prsty má a Absolútne.

© Autorské práva vyhradené

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Andrej Šeban #Richard Müller #Dežo Ursiny #Jaro Filip