0

Katka Koščová bude mať vianočný koncert aj so sláčikovým kvartetom online

autor: , 18.12.2020 13:00

Speváčka Katarína Koščová už tradične záver roka venuje vianočným koncertom, ktoré ale v súčasnosti musela kvôli aktuálnej epidemiologickej situácii výrazne obmedziť. Okrem niekoľkých komornejších vystúpení pripravila aspoň jeden koncert, kde si 22. decembra o 19:00 zaspieva so širšou zostavou hudobníkov.

Vďaka spolupráci s PKO v Prešove bude koncert odohraný v historickej sále a dostupný bude online s možnosťou zaplatenia dobrovoľného vstupného prostredníctvom portálu Tootoot.

Katarína Koščová je jedna z mála slovenských interpretov, ktorí majú pripravený rýdzo vianočný repertoár. Spolu so svojimi muzikantmi originálne spracovali tradičné slovenské koledy a tiež niekoľko svetových vianočných hitov (Santa Claus is coming to town, Let it snow a ďalšie).

Vianočnú pesničku naspievala v minulosti Katka Koščová aj s Robom Opatovským.

„Advent a Vianoce sú mojim najobľúbenejším obdobím v roku a zároveň je december zvyčajne našou najsilnejšou koncertnou sezónou. Tohto roku je to z objektívnych dôvodov inak, preto sa veľmi tešíme, že môžeme odohrať aspoň zopár online koncertov a ostať tak aspoň touto formou v kontakte s divákmi,” hovorí Katarína Koščová.

Katka Koščová má pripravený komplet vianočný...
Katka Koščová má pripravený komplet vianočný program. Autor: Michal Pivovar

Bohatú zostavu hudobníkov, ktorí budú speváčku sprevádzať, tvorí klavirista Daniel Špiner, ďalej zahrá Viliam Cicoň na kontrabas, Miroslav Szirmai na perkusie, Michal Brandys na gitaru a diváci sa môžu tešiť tiež na sláčikové kvarteto v zložení Karolína Krígovská – husle, Kamila Dujavová – husle, Martin Jeriga – viola, Thomas Bertolloti – violončelo.

Koncert bude dostupný na sociálnych sieťach, pre viac informácií kliknite TU.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
0 debata debata
Viac na túto tému: #vianočný koncert #Katka Koščová