0

Katarína Koščová pripravila online vianočný koncert: Bude to rýdzo sviatočné!

autor: 22.12.2020 15:04
Katka Koscova kredit Michal Pivovar 02
Katka Koščová vystúpi s kapelou aj so sláčikovým orchestrom. Autor:

Speváčka Katarína Koščová pripravila online vianočný koncert s kapelou a sláčikovým kvartetom.

Odohrá ho v utorok 22. decembra v historickej sále prešovského PKO a dostupný bude online s možnosťou zaplatenia dobrovoľného vstupného prostredníctvom portálu Tootoot.

Katarína Koščová už tradične záver roka venuje vianočným koncertom, ktoré ale v súčasnosti musela pre aktuálnu epidemiologickú situáciu výrazne obmedziť. Speváčka je jednou z mála slovenských interpretov, ktorí majú pripravený rýdzo vianočný repertoár.

Spolu so svojimi muzikantmi originálne spracovali tradičné slovenské koledy, a tiež niekoľko svetových vianočných hitov, medzi nimi Santa Claus Is Coming To Town či Let It Snow. Na svojich koncertoch tvorí čarovnú vianočnú a sviatočnú náladu.

Spolu s Katarínou sa predstaví väčšia zostava hudobníkov, klavirista Daniel Špiner, Viliam Cicoň (kontrabas), Miroslav Szirmai (perkusie), Michal Brandys (gitara), predstaví sa aj sláčikové kvarteto v zložení Karolína Krígovská (husle), Kamila Dujavová (husle), Martin Jeriga (viola) a Thomas Bertolloti (violončelo).

„Advent a Vianoce sú mojím najobľúbenejším obdobím v roku a zároveň je december zvyčajne našou najsilnejšou koncertnou sezónou. Tohto roku je to z objektívnych dôvodov inak, preto sa veľmi tešíme, že môžeme odohrať aspoň zopár online koncertov a ostať tak aspoň touto formou v kontakte s divákmi,“ uviedla pre media Koščová.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
0 debata debata
Viac na túto tému: #Vianoce #koncert #koleda #Katarína Koščová