Bývalý člen skupiny Kelly Family dostal pokutu za to, že nechal spievať svojho syna

Nemecký folkový spevák Angelo Kelly, najmladší z bývalých členov slávnej skupiny Kelly Family, dostal pokutu 3 000 eur za to, že s ním na večernom koncerte vystúpil jeho štvorročný syn.

, 12.02.2021 18:30
2
Angelo Kelly Foto: angelokelly.de
Angelo Kelly Angelo Kelly

Podľa rozhodnutia, ktoré v piatok oznámil bavorský súd, tým porušil pravidlá o zákaze detskej práce. Umelec sa v roku 2019 zúčastnil na veľkom letnom festivale pod otvoreným nebom. Na pódium tam pozval svojho najmladšieho syna Williama, ktorý zaspieval známu pieseň Louisa Armstronga What a Wonderful World.

Malý Wiliam stál na pódiu najmenej 30 minút, kde „hral, spieval a interpretoval vlastnú pieseň". To sa považuje za prácu, ktorú legislatíva v oblasti ochrany detí a mladistvých zakazuje, konštatoval súd.

Tridsaťdeväťročný Kelly tvrdí, že sa proti rozhodnutiu odvolá. „Blaho mojich detí je pre mňa ako otca najdôležitejšia vec… William nikdy nebol a nie je povinný vystupovať s nami na našich koncertoch. Ak sa objavil, bolo to preto, lebo chcel," napísal na sociálnej sieti Facebook.

Deti vo veku tri až šesť rokov sa v Nemecku môžu zúčastňovať na hudobných vystúpeniach iba na základe dopredu udelenej výnimky.

Pre takého koncerty je vyhradený čas od ôsmej hodiny ráno do piatej popoludní. Wiliam, ktorý má medzičasom už päť rokov, sa podľa nemeckých úradov na pódiu zdržal do 20:20 h.

Kellyho právny zástupca Julian Ackermann rozhodnutie súdu ostro kritizoval.

„Interpretovať krátke vystúpenie na pódiu v prítomnosti vlastnej matky a súrodencov na koncerte vlastného otca ako detskú prácu je z právneho hľadiska chybné a veľmi vzdialené od skutočnosti," uviedol obhajca.

William, najmladšie z Angelových piatich detí, s ním už na koncerte vystúpilo viackrát.
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
2 debata chyba
Viac na túto tému: #The Kelly Family #pokuta #detská práca #Angelo Kelly