Červený bicykel: Štyria kamaráti, jedna vášeň pre muziku

, 22.02.2021 18:03
foto - kapela Červený bicykel
Kapela Červený bicykel. Autor:

Nová skladba Bohémsky čas pre všetkých, ktorí by sa už chceli zabávať.

Bratislavská folk rocková kapela Červený Bicykel funguje vyše 7 rokov. Jej hudba a texty sú inšpirované cestovaním, prírodou a láskou. Kapela hrá v zložení: Víťazoslav Chrappa – spev a gitara, Richard Kamenický – bicie, Andrej Jeriga – basgitara, Michal Konopeus – gitara.

Štyria kamaráti a jedna vášeň pre muziku. Skupina Červený bicykel má za sebou účasť na niekoľkých festivaloch na Slovensku aj v Čechách a najlepšie sa cíti na pódiu. V roku 2019 si sama vydala debutový album s názvom Nechaj sa zviesť. Niekoľko z desiatich pesničiek sa objavilo v slovenských rádiách, na tri piesne vznikli videoklipy.

Keďže koncerty sú v nedohľadne, kapela sa rozhodla zavrieť do nahrávacieho štúdia. Výsledkom je singel Bohémsky čas. „Je to príbeh o staršom muzikantovi, ktorý nostalgicky spomína na staré dobré časy. Noblesa, tanec, pekné kostýmy a samozrejme živá hudba. To všetko som sa snažil zachytiť v tejto piesni, ktorá by mohla ľudí aj roztancovať,“ povedal autor Viťo Chrappa.

Zvukovo k atmosfére veľmi pomohli aj hostia – Milka Chudá, ktorá zahrala na cimbal a huslista Andrej Záhorec. Pieseň vznikla pred pandémiou, ale práve teraz, keď sa ľudia túžia opäť spolu zabávať a stretávať, stala sa nečakane aktuálna.

Singel predznamenáva vznik druhého albumu, ktorý by chcel Červený Bicykel aj vďaka Fondu na podporu umenia, vydať na jeseň tohto roka.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Červený bicykel
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku