Vychádza Duchoňov album Čardáš dvoch sŕdc

Piesne Karola Duchoňa sú stále v kurze. Patrí medzi tých interpretov, akých slovenská populárna hudba nemala nikdy priveľa a získal si takmer všetky poslucháčske generácie jeho nevšedne krásnym, mohutným a lahodne zafarbeným hlasom.

, 22.04.2021 16:15
debata
Karol Duchoň a jeho legendárny Čardáš dvoch sŕdc

Po prvom eponymnom albume v reedícii vydavateľstvo OPUS vydáva vo vinylovom formáte ďalší jeho radový album s názvom Čardáš dvoch sŕdc, ktorý bol nahratý v roku 1976 a vyšiel v roku 1977.

Karol bol v tom čase na vrchole svojich tvorivých síl a tak vznikol kompaktný album s veľkým obsadením (tanečný orchester, sláčiková skupina, zbor), ktorý reprezentuje slovenskú legendu v tom najlepšom svetle. Väčšiu polovicu albumu tvoria pôvodné slovenské skladby, ktoré sú doplnené slovenskými verziami zahraničných hitov.

Väčšinu albumu Čardáš dvoch sŕdc tvoria pôvodné... Foto: OPUS
Karol Duchon album Čardáš dvoch sŕdc Väčšinu albumu Čardáš dvoch sŕdc tvoria pôvodné slovenské skladby, ktoré sú doplnené slovenskými verziami zahraničných hitov.

Legendárna pieseň Čardáš dvoch sŕdc, ktorá dala celému albumu názov, je dnes okrem iného aj najviac streamovanou skladbou z repertoáru Karola Duchoňa.

duchon sirka Čítajte viac Karol Duchoň: Obyčajný chlapec s geniálnym hlasom by mal 70

„Tvorba Karola Duchoňa, ktorá je zachytená na nahrávkach si žila svoj veľmi pekný život v 70. a 80. rokoch a dnes žije druhý život. A na mňa to posôbí tak, že ten druhý život je ešte intenzívnejší a to hlavne z hľadiska komerčného úspechu“ komentuje Duchoňovu tvorbu riaditeľ OPUSu Július Kinček.

Jeho slová potvrdzuje aj predajný úspech hneď dvoch nosičov Karola Duchoňa, ktoré sa dostali do TOP 10 najpredáva­nejších zahraničných a domácich albumov za minulý rok. 3CD Karol Duchoň 1970 – 1985 vydané v roku 2020 sa stalo jednotkou, t.j. najpredávanejším hudobným nosičom za minulý rok na Slovensku a CD Karol Duchoň – 20 NAJ obsadilo 6. priečku v tomto predajnom rebríčku za rok 2020.

Zoznam piesní na LP Čardáš dvoch sŕdc:

01. A1 DIEVČA Z BUDMERÍC

02. A2 POVEDZ MI, ČO JE LÁSKA

03. A3 MÁM DOBRÚ SPRÁVU

04. A4 SEN O BELASEJ VÍLE

05. A5 ČO TI JE

06. A6 MATKA

07. A7 ČARDÁŠ DVOCH SŔDC

08. B1 MYSLÍM TO VÁŽNE

09. B2 TANCUJEM S TEBOU RÁD

10. B3 LÁSKA ÚPRIMNÁ

11. B4 ZAJTRA BUDE KRÁSNE

12. B5 KAM SA DÍVAŠ

13. B6 PIESEŇ PRE MILÚ

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Karol Duchoň
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy