Skupina Duran Duran sa vráti do Bratislavy

Britská hudobná formácia Duran Duran, ktorá patrila k najväčším popovým hviezdam 80. rokov, sa na budúci rok vráti do Bratislavy. Skupina združená okolo speváka Simona Le Bona sa ukáže v stredu 1. februára v Inchebe. Vstupenky na ich koncert, na ktorom predstavia aj ostatný štúdiový album All You Need Is Now (2010) produkovaný renomovaným Markom Ronsonom, sa začnú predávať 2. novembra.

26.10.2011 18:25
Duran Duran Foto:
Duran Duran
debata

Kapela Duran Duran sa sformovala v Birminghame v roku 1978. Štrnásť jej singlov sa dostalo do prvej desiatky britského singlového rebríčka a jedenásť do top 10 amerického rebríčka Billboard Hot 100. Medzi ich najväčšie hity patria skladby ako Hungry Like the Wolf, Save a Prayer, Rio, Is There Something I Should Know?, Union of the Snake, The Reflex, The Wild Boys, A View to a Kill, Notorious, Ordinary World, Come Undone, (Reach Up for the) Sunrise či What Happens Tomorrow. Videoklip k hitu Hungry Like The Wolf je podľa čitateľov magazínu Billboard siedmym najlepším v histórii.

Duran Duran zažili najväčšiu slávu v prvej polovici osemdesiatych rokov minulého storočia a to zásluhou prvých troch albumov Duran Duran (1981), Rio (1982) a Seven and the Ragged Tiger (1983). Dovedna majú na konte už 13 štúdiových albumov, z ktorých predali po celom svete viac ako 80 miliónov kópií. Na svojom konte majú dve ocenenia Grammy, pričom obe získali v roku 1983. V septembri získali cenu magazínu GQ za celoživotný prínos a už dávnejšie majú svoju hviezdu na hollywoodskom Chodníku slávy. V súčasnosti skupinu tvoria Simon Le Bon (spev), Nick Rhodes (klávesy), John Taylor (basgitara) a Roger Taylor (bicie nástroje).

debata chyba