Richard Müller získal platinu za album Ešte

22.11.2011 07:58
Richard Müller
Richard Müller. Autor:

Päťdesiatročnému spevákovi Richardovi Müllerovi sa to podarilo iba za jedenásť dní, počas ktorých sa predalo sedemtisíc kópií jeho nového albumu.

Slovenský spevák Richard Müller získal po 11 dňoch od vydania nového albumu Ešte platinovú platňu, keď sa z tejto nahrávky predalo sedemtisíc kusov. Na Slovensku sa platina udeľuje za šesťtisíc predaných kópií. „Mám naozaj veľkú radosť, že sa nový album tak dobre predáva. Strašne ma mrzí, že si to kvôli chorobe nemôžem dokonale vychutnať pri promoaktivitách a rozhovoroch. Ďakujem fanúšikom za podporu,“ uviedol 50-ročný spevák. Nahrávka Ešte sa dobre predáva aj v internetovom obchode iTunes, kde jej patrí druhá priečka. Müller sa zároveň stal najpredávanejším česko-slovenským interpretom.

Na albume Ešte sa nachádza 12 skladieb, pričom texty ku všetkým napísal samotný spevák. O hudbu a produkciu sa postaral Ivan Tásler. Pod jednou skladbou je podpísaný aj český hudobník Xindl X. Dvojica Müller – Tásler sa pri práci stretla po desiatich rokoch. Predtým spolupracovali na albume 01 Richarda Müllera.

Rodák z Hlohovca, ktorý je na scéne už viac ako 25 rokov, počas kariéry spolupracoval s Andrejom Šebanom, Jarom Filipom, Oskarom Rózsom, Petrom Hapkom, Milanom Lasicom, Danom Bártom či Marcelom Buntajom. Medzi jeho najväčšie hity patria skladby ako Nebude to ľahké, Tlaková níž, Nočná optika, Spočítaj ma, Rieka, Cigaretka na 2 ťahy, Milovanie v daždi, Štěstí je krásná věc alebo V tom istom meste. Jeho bývalou manželkou je moderátorka Soňa Müllerová, s ktorou má dve deti – Emmu a Filipa. Súčasnou partnerkou syna herca Vladislava Müllera a herečky Elišky Müllerovej je Vanda Wolfová, ktorá mu čoskoro porodí ďalšieho potomka.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku