Predná či Bárta: Za Whitney smútia aj slovenskí a českí umelci

V sobotu vo veku 48 rokov skonala americká speváčka a herečka Whitney Houston. Toto sú reakcie osobností slovenskej a českej hudobnej scény.

12.02.2012 16:33
Whitney Houston Foto:
Speváčka Whitney Houston zomrela vo veku 48 rokov.
debata

Anita Soul: „Je to naozaj tragédia, že takýto mladý človek vo veku 48 rokov je mŕtvy a o to viac je to smutné pre nás, ktorí sme ju milovali, učili sa od nej a považovali ju za vzor, pretože Whitney Houston bola a bude kráľovnou! Keď som bola malá, najviac som milovala ju a Michaela Jacksona, ktorý nám tiež veľmi chýba. Bola to skvelá speváčka, interpretka, herečka – skrátka veľká osobnosť. Mala nádherný hlas, aký na svetovej hudobnej scéne už nie je. Je jej veľká škoda, ale svetu odovzdala veľa lásky prostredníctvom svojej hudby. Milujem všetky jej pesničky, ale moje najobľúbenejšie sú Saving All My Love For You, I’m Every Woman a Jesus Loves Me“.

Bystrík: „Pre mňa to bola spevácka diva s neskutočným hlasom a srdcom pre hudbu. Moja srdcovka bola pesnička I Will Always Love You a myslím, že aj fanúšikovia ju budú vždy milovať“.

Dan Bárta: „Česť jej pamiatke. Bola to výborná speváčka so sviežou farbou hlasu a výborným frázovaním. Jej tvorbu síce poznám iba plytko, väčšinou vďaka singlom, ale patrila medzi takzvané speváčky mimo súťaže“.

Jerguš Oravec: „Myslím si, že Whitney patrí na piedestál presne tam, kde jej krstná mama Aretha Franklin alebo Etta James. Rovnako úžasné je, že dokázala v preelektrizo­vaných 80-tych rokoch prísť s hudbou, ktorá v sebe mala soul a ktorú si nemohol dovoliť zaspievať hocikto. Mám veľmi rád jej verziu Amazing Grace – volám ju ultimátny tvorič zimomriavok“.

Kateřina Brožová: „Tak to je šok. Bola to moja obľúbená speváčka. Bývala to aj nádherná žena. Škoda, že jej život sa v posledných rokoch uberal tak smutným smerom. Je mi to veľmi ľúto. Dabovala som ju vo filme Osobný strážca a ústredná pieseň je mojou najobľúbenejšou“.

Lucia Lužinská: „Veľmi smutná správa. Whitney mala neporovnateľný hlas, výraz, krásu, charizmu. V čase dospievania bola mojou najobľúbenejšou speváčkou. Isté obdobie som mala niekoľko jej skladieb aj vo svojom repertoári. Medzi moje najobľúbenejšie patrili One Moment in Time, Greatest Love Of All, I Wanna Dance With Somebody a mnoho ďalších. Odchádza tak veľa výnimočných ľudí…“.

Marián Čekovský: „Odišla diva. Spolu s Michaelom Jacksonom bola pre mňa súčasťou môjho hudobného detstva. Štyridsaťosem je málo, no jej odkaz bude večný. Keď som ju počul spievať, aj keď cez oceán, vždy som cítil Božiu energiu a silu. Neopakovateľný talent tak, ako aj slovenský Karol Duchoň. Život hviezdy sprevádzajú úskalia a ťažkosti, no nám bude žiariť z neba a ja určite nezabudnem. Kazateľova žena, I'm Every Woman, Step By Step, Osobný strážca a ďalšie – je ešte veľa piesní, pri ktorých si poplačeme. Neopakovateľná speváčka“.

Miro Šmajda: „Je mi ľúto, že v posledných rokoch odišlo mnoho skvelých spevákov kvôli drogám a liekom. Niekde je chyba“.

Robo Opatovský: „Ja som bol alergický na Bobbyho Browna, pretože som mal pocit, že ju nejakým spôsobom priviedol k drogám a z tej najlepšej a najcharizmatic­kejšej ženy sa zrazu stala troska. Som z toho veľmi smutný a myslím si, že celý svet prišiel o jednu výnimočnú speváčku a osobnosť. Vždy som bol fanúšikom jej prvých produkcií a hudby z Osobného strážcu. Počas svojho života spolupracovala s najlepšími producentmi, ktorí z mladej speváčky urobili popovú divu. Doteraz mám vo svojom repertoári skladbu Greatest Love Of All“.

Romana Hlobeňová (Peha): „Whitney Houston vlastnila úžasný hlas, ktorý sa snažili napodobňovať speváčky z celého sveta. Určite každý pozná pieseň I Will Always Love You a každý si ju vybaví ako prvú v súvislosti s ňou. Myslím, že ako to bolo aj po smrti Michaela Jacksona a iných dobrých muzikantov, rádiá si ju budú teraz častejšie pripomínať. Tak to už býva, keď svet opustí ďalšia legenda, ktorá navždy zostane v našich srdciach“.

Thomas Puskailer: „Jeden z najúžasnejších hlasov na svete je preč. Odpočívaj v pokoji Whitney“.

Zdenka Predná: „Whitney vnímam už od detstva cez film Osobný strážca, až po jej najväčšie hity. Vždy patrila medzi výnimočné speváčky – bola aj mojim vzorom, kým jej drogy nezničili rozum a hlas. Potom to už bolo smutné sa na ňu pozerať. Ja si ju chcem pamätať ako krásnu úspešnú speváčku, ktorá možno mala len smolu na chlapov. Nech je to ako chce… We will always love you Whitney!“.

debata chyba
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy