ABBA sa vráti po 39 rokoch

Švédska popová skupina ABBA avizovala na budúci týždeň dôležité oznámenie, zatiaľ čo fanúšikovia čakajú na jej prvé nové piesne za uplynulých 39 rokov. Kvarteto, populárne v rokoch 1972 až 1983, sa v roku 2018 vrátilo do nahrávacieho štúdia a odvtedy sľubuje 5 nových skladieb.

27.08.2021 10:39
Bjorn Ulvaeus, Agnetha Faltskog, Anni-frid... Foto:
Členovia skupiny ABBA - zľava: Bjorn Ulvaeus, Agnetha Faltskog, Anni-frid Lyngstad a Benny Andersson.
debata (1)

Formácia vo štvrtok aktivovala svoju novú webovú stránku AbbaVoyage.com a vyzvala priaznivcov, aby sa na nej v prípade záujmu o nový projekt zaregistrovali.

Podľa stanice BBC sa predpokladá, že pôjde o už dlhšie pripravované „hologramové turné“, ktoré ABBA pôvodne oznámila v roku 2016. Zároveň sa očakáva, že skupina zverejní päť nových skladieb, ktoré budú tento projekt sprevádzať.

ABBA: Dancing Queen

Kvarteto, činné v rokoch 1972 až 1983 a od roku 2017 doteraz, sa vrátilo do nahrávacieho štúdia v roku 2018 a prisľúbilo, že ešte v tom istom roku zverejní dve nové piesne. Tieto skladby I Still Have Faith In You a Don't Shut Me Down však boli opakovane odložené, pričom skupina teraz plánuje vydať päť skladieb ako poďakovanie fanúšikom za trpezlivosť.

ABBA Čítajte viac ABBA nahrala nové skladby! Po 35-ročnej pauze

Člen skupiny Björn Ulvaeus potvrdil, že nová hudba „určite“ uzrie svetlo sveta v tomto roku. „Už nejde o to, či sa tak môže stať, ono sa to stane,“ povedal pre noviny Herald Sun.

Nová webová stránka obsahuje iba záhadný obrázok štyroch planét a dátum 2. september 2021. Podľa zmieneného denníka bude šou zahŕňať „abbatary“ štvorice členov skupiny predvádzajúce hity ako Waterloo, Dancing Queen či Mamma Mia.

Súčasťou programu má byť aj dokumentárny film o comebacku skupiny, ktorú tvoria Agnetha Fältskogová, Anni-Frid Lyngstadová, Björn Ulvaeus a Benny Andersson.

Bjorn Ulvaeus, Agnetha Faltskog, Anni-frid Lyngstad a Benny Andersson Čítajte viac Anni-Frid Lyngstad, speváčka zo slávnej skupiny ABBA, oslavuje 75 rokov

Celosvetovo sa predalo 150 miliónov nahrávok skupiny. Jej posledný pobyt v štúdiu v roku 1982 priniesol hity Under Attack a The Day Before You Came, ktoré sa objavili na kompilačnom albume The Singles. Posledný koncert skupiny sa uskutočnil o tri roky skôr.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #ABBA