Geniálny klavirista slovensko-austrálskeho pôvodu R. M. Bradshaw zvíťazil na Concertino Praga 2021

Mimoriadne nadaný klavirista Ryan Martin Bradshaw zvíťazil na sobotnom finálovom koncerte 55. ročníka medzinárodnej súťaže Concertino Praga 2021, ktorá sa každoročne koná v rámci Medzinárodného hudobného festivalu Dvořákova Praha.

22.09.2021 15:00
Ryan Martin Bradshaw Foto:
Ryan Martin Bradshaw má slovenskú matku a austrálskeho otca.
1

Pätnásťročný Ryan Martin Bradshaw sa na medzinárodnej súťaži zúčastnil s podporou Slovenského inštitútu, kde tri dni pred vystúpením cvičil na klavíri. Medzi štyroch finalistov sa prebojoval z vyše päťdesiatky účastníkov z celého sveta.

„Jeho snom bolo zahrať si v slávnom Rudolfíne. Sen sa mu splnil a odišiel ako absolútny víťaz. Ešte aj medzi štvoricou najlepších vynikal dokonalou hrou, a to napriek tomu, že si zvolil interpretačne najnáročnejšiu predlohu zo všetkých, Čajkovského klavírny koncert,“ povedala riaditeľka Slovenského inštitútu v Prahe Ľubica Krénová.

Ryan Martin Bradshaw Čítajte viac V orchestri Slovenského rozhlasu bude hrať geniálny 14-ročný klavirista Ryan Martin Bradshaw

Ryan Martin Bradshaw je vrátane Concertino Praga 2021 laureátom 17 medzinárodných klavírnych súťaží a tiež držiteľom prestížnej ceny EMCY. V súčasnosti je najmladším rezidenčným sólistom Symfonického orchestra Slovenského rozhlasu a študuje na Vysokej škole hudobných umení vo Viedni v triede Vladimira Kharina pre mimoriadne nadané deti.

Austrálsky pôvod má po otcovi, slovenský po matke, s ktorou žije v Bratislave. Jeho prastarým otcom bol slovenský herec Martin Gregor.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
1 debata chyba
Viac na túto tému: #talent #Ryan Martin Bradshaw #klavirista #hudba