K premiére dokumentu Karel o božskom Kájovi vychádza aj soundtrack

Jeden z najočakávanejších českých filmov, dokument režisérky Olgy Malířovej Špátovej Karel, príde do kín 7. októbra. V ten istý deň vyjde zároveň vo vydavateľstve Supraphon i soundtrack v podobe CD dvojalbumu, LP trojalbumu a v digitálnych formátoch.

24.09.2021 17:00
Bontonfilm karel 08 Foto:
Dokument o Karlovy Gottovi Karel vstúpi do slovenských kín začiatkom októbra.
debata

Sedem hodín už zostrihaného materiálu sa premenilo na dvojhodinový záznam všetkých etáp života legendárneho speváka so špeciálnou pozornosťou venovanou jeho posledným rokom.

Emocionálne silná obrazová výpoveď je, samozrejme, plná maestrovej hudby. Zrodil sa preto nápad ponúknuť fanúšikom tiež spomienku v podobe albumov 2CD a 3LP, ktoré zahŕňajú maximum piesní z filmu. Vznikol tak súbor viac než 40 chronologicky zoradených skladieb najpopulárnejšieho speváka v histórii českej hudby. Je cenným príspevkom do diskografie Karla Gotta.

Titul vychádza v obale s grafikou filmového plagátu. Obsiahly buklet je naplnený historickými fotografiami, reportážnymi snímkami z natáčania i osobnými spomienkami režisérky Malířovej Špátovej a spevákovej manželky Ivany. Soundtrack Karel vydáva Supraphon v spolupráci s Karel Gott Agency a Bonton filmom v deň premiéry filmu, ktorá bola po odkladoch spôsobených pandémiou napokon stanovená na 7. októbra.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Karel Gott #Karel