Pieseň aj videoklip sa rozhodli zverejniť práve v deň, ktorý členské štáty UNESCO vyhlásili za Medzinárodný deň boja proti násiliu a šikanovaniu na školách vrátane kyberšikany. V rámci špeciálneho vystúpenia na Strednej polygrafickej škole v bratislavskej Rači zahrali pieseň naživo medzi študentmi.
Obaja interpreti považujú šikanu za akútny problém, proti ktorému by sa malo aktívne bojovať – predovšetkým vzdelávaním. „Je potrebné o tom rozprávať a vytvoriť nástroje pre deti, ktoré sú obeťami alebo svedkami šikany, aby presne vedeli, ako situáciu riešiť,“ povedala Kirschner.
Podľa Separa je veľkým problémom kyberšikana. „Stačí, že niekto natočí video, kde je človek ponižovaný, a zavesí to do priestoru, kde to môžu ľudia zdieľať. To je podľa mňa oveľa horšie, než keby si to vybavili niekde za rohom bitkou. Keď sa to takto šíri a postupne nabaľuje, je to veľký problém.“
Hudbu k skladbe, ktorá vznikala na trati Londýn – Bratislava a nahrávala sa v troch rôznych štúdiách, zložila Kirschner. Obaja interpreti si napísali svoju časť textu. Videoklip, ktorý bol natočený v priestoroch spomínanej Strednej polygrafickej školy, režíroval Ján Stacho.