Korben Dallas vydávajú album Deti rýb, pokrstí ho David Koller

Bratislavská skupina Korben Dallas vydáva vo štvrtok 17. februára album Deti rýb. V marci plánuje novinku predstaviť na dvoch koncertoch v Českej republike, slovenské turné bude nasledovať neskôr. Kapela tiež predstavila klip k druhej skladbe z nového albumu, je ňou pesnička Zapadáme. TASR o tom informoval manažér skupiny Matúš Németh.

16.02.2022 14:00
Korben Dallas Foto:
Skupina Korben Dallas.
debata

V poradí siedmy štúdiový album, ktorý vychádza tri roky po predchádzajúcom Bazéne a dva roky po EP Konečně s Anetou Langerovou, ponúka deväť skladieb.

„Občas hráme soul, občas Princa, niekedy znieme ako z francúzskeho filmu, niekedy ako v klube o tretej nadránom,“ hovoria členovia kapely, ktorú v súčasnosti tvoria spevák a gitarista Juraj Benetin, basgitarista Lukáš Fila a bubeník Ozo Guttler. Producentom albumu je Tomáš Sloboda zo skupiny Le Payaco.

Názov albumu vznikol vďaka zaujímavej súvislosti. Všetkých troch členov skupiny, tri hosťujúce speváčky aj producenta albumu spája to, že ich matky sa narodili v znamení Rýb. A že teda všetci sú deti rýb.

„Nikto z nás nie je veľkým fanúšikom horoskopov, ale aj z čisto štatistického pohľadu ide o zaujímavý úkaz,“ hovorí frontman kapely Juraj Benetin. Na nahrávaní albumu sa podieľal tiež gitarista Ľuboslav Petruška, donedávna člen kapely, a takisto vokalistky Katarína Bieliková, Helena Šabová a Kateřina Mojžišová.

Korben Dallas - Zapadáme

Kapela zároveň predstavila klip k druhej skladbe z albumovej novinky, pesničke Zapadáme. Tá predstavuje úplný protiklad k melancholickému prvému singlu Pekne zomrieť. „Konečne máme poriadnu tanečnú pesničku,“ vyhlásil Benetin.

Výrobu klipu vzala kapela do vlastných rúk. V hlavnej úlohe sa v bláznivom tanečnom videu predstavuje bubeník Ozo Guttler: „Táto pesnička vás núti hýbať sa a tancovať. Zobral som si mobil, s manželkou sme chodili po rôznych kútoch Slovenska a nechali udalostiam voľný priebeh.“

Prvé dva koncerty po vydaní albumu odohrajú Korben Dallas v Českej republike, 17. marca sa predstavia na dvoch koncertoch v pražskom klube Jazz Dock, kde sa bude konať aj český krst novinky. Krstným otcom bude David Koller, s ktorým slovenskú kapelu spájajú dlhoročné väzby.

„V roku 2016 sme predskakovali Lucii na ich štadiónovom turné, zapojili sme sa do projektu David Koller & Friends, mali sme spoločné koncerty v Londýne či synagóge v Liptovskom Mikuláši. Máme tiež výborné vzťahy s členmi jeho kapely,“ dodal Guttler.

debata chyba
Viac na túto tému: #novinka #hudba #album #Korben Dallas