RTVS odvysiela medzinárodný charitatívny koncert pre Ukrajinu

Save Ukraine #StopWar je názov medzinárodného charitatívneho koncertného maratónu, ktorý sa dnes (v nedeľu) bude konať na podporu Ukrajiny. Vznikol na základe iniciatívy poľskej verejnoprávnej televízie TVP v spolupráci s ukrajinskou verejnoprávnou televíziou a pod záštitou Európskej vysielacej únie (EBU).

27.03.2022 12:00
Imagine Dragons Foto:
Na charitatívnom koncerte sa predstaví aj americká skupina Imagine Dragons.
debata (6)

„Do medzinárodnej iniciatívy sa zapojila aj RTVS. Priamy prenos z podujatia odvysiela od 17.30 h na Dvojke a v rámci mimoriadneho spravodajského vysielania :24 aj na treťom televíznom okruhu,“ uviedol PR manažér verejnoprávnej televízie Filip Púchovský.

Ako priblížil, Ukrajinu počas vysielania podporia hudobníci, umelci, občianski aktivisti, myšlienkoví lídri, herci, športovci, dobrovoľníci z celého sveta. Koncertný maratón budú šíriť televízne kanály z 20 krajín sveta, a tiež prostredníctvom streamovacích platforiem a sociálnych sietí.

Podujatím budú sprevádzať Ida Nowakovska, Donald Arleth a ukrajinskí moderátori Máša Jefrosinina a Timur Mirošničenko. Medzi účinkujúcimi budú aj známe kapely a umelci ako Imagine Dragons, Nothing But Thieves, Fatboy Slim, Craig David, Brainstorm, víťazi Eurovízie Salvador Sobral a Netta a ďalší.

Ukrajinských umelcov budú zastupovať Dakha Brakha, Ruslana, THE HARDKISS, Jamala, Go_A, MONATIK, Alyona Alyona. „Za Slovensko vyjadrí solidaritu a podporu mieru spevák Štefan Štec, ktorý má rusínske korene a do programu prispeje spevom aj silným odkazom,“ dodal Púchovský.

Peter Lipa Čítajte viac V Modre bude benefičný koncert pre Ukrajinu a utečencov

Charitatívny rozmer podujatia dopĺňa medzinárodná zbierka na humanitárnu pomoc pre obyvateľov Ukrajiny. Diváci zo všetkých krajín budú môcť prispieť do charitatívnej zbierky a poslať príspevok na oficiálny účet Národnej banky Ukrajiny zriadený Ministerstvom Sociálnych vecí Ukrajiny.

„Číslo účtu bude zverejnené počas priameho prenosu priamo na obrazovkách v informačnej lište,“ avizuje RTVS s tým, že vyzbierané peniaze sa použijú na zabezpečenie potravinovej pomoci a ubytovania pre utečencov a vysídlených obyvateľov Ukrajiny, ktorí opustili svoje domovy v dôsledku vojnového útoku, na nákup potrebného oblečenia a topánok pre utečencov, liekov a zdravotníckeho materiálu, na zabezpečenie základných potrieb pre obyvateľov Ukrajiny a jednorazovej finančnej pomoci a na zabezpečenie ďalších nevyhnutných potrieb obyvateľov.

Do akcie sa zapojí 20 európskych miest vrátane hlavného mesta Slovenska. Živý prenos z Medzinárodného charitatívneho koncertného maratónu „Save Ukraine #StopWar“ organizuje v nedeľu o 17. h na Hlavnom námestí v Bratislave aj iniciatíva MIER UKRAJINE ZA NAŠU A VAŠU SLOBODU.

6 debata chyba
Viac na túto tému: #koncert #RTVS #Ukrajina #televízie