Rock pod kameňom tento rok v novom šate

Letná oslava tvrdej muziky v podobe festivalu Rock pod kameňom tento rok prichádza s niekoľkými zmenami a novinkami.

21.04.2022 12:00
tarja Foto:
Na festivale vystúpi aj Tarja Turunen.
debata

19. ročník obľúbeného letného festivalu Rock pod kameňom tento rok odštartuje v znamení zmien. Dvojdňová nálož dobrej muziky sa po prvýkrát uskutoční na opačnej strane kameňa a to geograficky, z južnej strany Vihorlatu, v Amfiteátri Zemplínska šírava už 12. a 13. augusta 2022.

Okrem nového miesta konania sa festivalu, výrazná zmena prebehla i v organizácii podujatia. Pomyselnú rockovú štafetu prebrala trojica organizátorov Michal Latta, Mišo Vohár a Marek Tomko, v spolupráci s Randal Agency. Ďalšou novinkou je aj žánrovo rozmanitejší hudobný program, ktorý sľubuje nezabudnuteľný hudobný zážitok.

Tento ročník sme žánrovo spestrili od úplne krehkého soft rocku, cez tvrdšie melodickejšie či rytmickejšie žánre, až po starý poctivý thrash metal. „Sľubujeme si od toho, že tieto zmeny v dramaturgii oslovia ešte širšie publikum ako kedykoľvek predtým a oslovíme okrem starých verných fanúšikov festivalu aj samotných rekreantov a návštevníkov na Šírave,“ priblížil Matúš Jaško z Randal Agency.

V priebehu dvoch dní sa na východe Slovenska predstaví mnoho domácich, ale i zahraničných interpretov zvučných mien. Milovníci tvrdého hudobného žánru sa môžu tešiť na legendárnu fínsku speváčku Tarju Turunen, ktorá svojím hlasom a speváckym umením priviedla na výslnie celosvetovo uznávanú skupinu Nightwish.

Tarja Turunen - Until My Last Breath.

Priaznivcov power metalu isto potešia Taliani Rhapsody of Fire, ktorí majú zástupy fanúšikov po celej Európe. Živelné vystúpenie sľubuje moldavská folk-rock-punková stálica Zdob si zdub, ktorá sa už na Slovensku v minulosti predstavila a na východ Slovenska zamiera už druhýkrát.

„Tešíme sa, že sa vraciame na Slovensko a vystúpime na festivale ROCK POD KAMEŇOM, nevieme sa dočkať našich live koncertov, všetci ste vítaní zatancovať si a zaspievať so Zdob i Zdub,“ odkazujú moldavskí hudobníci.

Zo slovenských interpretov sa v šíravskom amfíku predstaví legendárna rocková kapela Tublatanka, ktorá tento rok oslavuje 40. výročie od založenia. Azda najznámejší slovenskí rockeri v minulosti na Sninských rybníkoch vystúpili niekoľkokrát, dokonca aj so sláčikovým doprovodom a zakaždým zožali obrovské ovácie.

Tublatanka - Dnes mám rande so svojím mestom.

„Na vystúpenie a na festival Rock Pod Kameňom si spomínam veľmi dobre. Priznám sa, že si už ani nepamätám, kedy sme tam boli prvýkrát, ale čo si pamätám a myslím, že aj ostatní chalani, vždycky tam bolo výborné publikum, výborná atmosféra, veľmi dobrá aparatúra a vždy sme mali z toho dobrý zážitok, takže všetkých pozdravujem a dovolím si vás pozvať na tohtoročný Rock Pod Kameňom, ktorý bude na Zemplínskej šírave. Zdraví vás Ďuro Topor a teším sa na vás! Ahojte,“ vyjadril sa basgitarista za kapelu Tublatanka.

Svoju šancu ohromiť publikum dostane i mladá prešovská kapela Rawsonic, či bratislavská thrash metalová formácia Čad so skvelým frontmanom Štefanom Chrappom alias Pištom Vandalom.

Návštevníci pripravovaného podujatia sa však môžu tešiť aj na ďalšie hviezdne mená či už domácej, alebo zahraničnej hudobnej scény, ktoré bude organizátor postupne zverejňovať.

debata chyba
Viac na túto tému: #festival #hudba #Rock pod kameňom