Pressburger Klezmer Band koncertne uvedú očakávaný album Korene/Roots

Skupina Pressburger Klezmer Band koncertne uvedie albumovú novinku Korene/Roots vo štvrtok 26. mája v bratislavskom Castle Art House. Informoval o tom Robert Pospiš z vydavateľstva Real Music House, v ktorom albumová novinka vychádza.

23.04.2022 17:00
Pressburger Klezmer Band Foto:
Pressburger Klezmer Band sú prvou slovenskou klezmerovou skupinou.
debata

Stálica na scéne slovenskej world music a popredný európsky reprezentant na poli židovskej hudby slávnostne predstaví už svoj deviaty album. Na štúdiovej nahrávke sa bratislavskí Klezmeri vracajú ku koreňom klezmerovej hudby.

„Skupina sa sústreďuje na hudobné spracovanie doposiaľ nenahratých alebo málo spracovaných tradičných klezmerových tancov a jidiš piesní, ako aj na spracovanie diel vydaných pred viac ako 70 rokmi na pôvodných šelachových platniach. Či už v prostredí Európy, alebo Spojených štátov amerických,“ vysvetľuje Pospiš.

FBbanner Čítajte viac Pridajte sa k on-line oslave s Pressburger Klezmer Band

Pressburger Klezmer Band budú koncertovať na mieste s novým názvom Castle Art House. „Ide o budovu tzv. židovskej ‚kuchyne‘, ktorá bola dlhé roky centrom židovského života, neskôr známa židovskou reštauráciou Chez David, v ktorej Klezmeri vystupovali na rôznych kultúrnych podujatiach bratislavskej židovskej komunity,“ dodal Pospiš.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Pressburger Klezmer Band