Na Koncerte pre Martinu a Jána vystúpi islandská kapela múm a Nina Kohout

Islandská kapela múm a minuloročná víťazka Radio_Head Awards v kategórii objav roka, trenčianska speváčka Nina Kohout vystúpia na Koncerte pre Martinu a Jána. Podujatie, ktoré sa uskutoční v sobotu 7. mája v areáli Základnej školy v Gregorovciach, usporadúva festival Pohoda.

04.05.2022 17:00
múm Foto:
Islanďania múm zahrajú na pamiatku Martine Kušnírovej a Jána Kuciaka.
debata

„Kapela múm zahrá naživo soundtrack ku kultovému nemému filmu z 30. rokov Menschen am Sonntag,“ uviedol PR manažér Anton Repka.

Koncert pre Martinu a Jána bude po dvoch rokoch online verzie konečne aj s návštevníkmi. „Na symbolickom mieste, v centre obce v areáli základnej školy, vznikne malé pódium pre dva výnimočné koncerty,“ priblížil Repka. Dodal, že súčasťou akcie bude aj inštalácia Michala Kačmára „Sme s vami“ a diskusia s názvom Zápas o slušné Slovensko. „Hosťami Zuzany Wienk budú Zlatica Kušnírová, Jozef Kuciak, vyšetrovateľ Martin Juhás a bývalý šéf tímu Kuciak Peter Juhás,“ spresňuje Repka.

„V máji 2018 mali Martina Kušnírová a Ján Kuciak spojiť svojou svadbou dve rodiny do jednej. Žiaľ, k tomu neprišlo, ich odkaz však spojil mnohých ľudí, ktorým záleží na našej krajine,“ pripomína riaditeľ Pohody Michal Kaščák. „Verím, že mnohí prídu už túto sobotu do Gregoroviec v prvom rade vyjadriť spolupatričnosť s rodinami Martiny a Jána, ale aj pozrieť si nádherné koncerty islandských múm a Niny Kohout,“ dodal k plánovanému koncertu.

Organizátori avizujú, že v prípade nepriaznivého počasia sa podujatie uskutoční vo viacúčelovej sále Obecného úradu Gregorovce. Vstup je voľný.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Pohoda festival #Ján Kuciak a Martina Kušnírová #Koncert pre Martinu a Jána