Veľkolepá hudobná show Queen Symphonic bude v júni v bratislavskej NTC aréne

Hudobná show Queen Symphonic: A Rock Band & Orchestra Experience obsadená speváckymi hviezdami londýnskeho West Endu bude 10. júna v NTC aréne Bratislava. Pôvodný termín ako aj miesto konania sa presunul z Incheba Expo arény do NTC arény Bratislava. Všetky vstupenky zakúpené na pôvodný koncert zostávajú v platnosti. Celú show bude doprevádzať Symfonický orchester hlavného mesta Prahy.

23.05.2022 10:30
Queen Symphonic Foto:
Queen Symphonic vystúpia s hitmi skupiny Queen v Bratislave aj v Prahe.
debata

Jedinečné spojenie symfonického orchestra a živej rockovej skupiny odohrá najznámejšie hity ikonickej britskej skupiny Queen. Na predstavení sa podieľal samotný gitarista Queen-Brian May. Fanúšikovia sa tak môžu tešiť na hity ako I Want it All, We Are The Champions, Bohemian Rhapsody a mnoho ďalších, v podaní niekoľkých ďalších hudobníkov.

Hudobnú show už videli milióny fanúšikov po celom svete. V samotnej Británii má za sebou viac ako tridsať zastávok pre 150.000 divákov.

Sprievodný orchester na oboch koncertoch v Bratislave a Prahe zahrá The City of Prague Philharmonic Orchestra / Symfonický orchester hlavného mesta Tradícia súboru pražských filharmonikov siaha až do 50. rokov 20. storočia, kedy bol založený ako Filmový symfonický orchester známy pod značkou FISYO. Práve tento orchester nahral v legendárnom zvukovom štúdiu na Pražskej ulici množstvo známych filmových melódií k českým i zahraničným filmom.

13-queen-profimedia-4X mensie Čítajte viac Queen mali božieho posla so štyrmi oktávami

Orchester sa momentálne skladá predovšetkým z mladých hudobníkov, sa sústreďuje sa na filmovú a súčasnú hudbu. Symfonická verzia hitov Queen je pre nich ďalšou veľkou výzvou za fúziou symfonickej a popovej hudby, ktorá je im blízka. Práve tento orchester bude organickým doplnkom celej show, ktorú predvedú muzikáloví speváci z Londýnskeho West Endu.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Queen #symfonický orchester
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy