Už zajtra vypukne megaoslava narodenín legendárneho Jána Baláža z Elánu

Na oslave narodenín Jána Baláža odznejú najväčšie hity, ktoré legenda slovenskej popmusic zložila. V bratislavskej Incheba Expo Aréne si budú môcť fanúšikovia 24. mája zaspievať obľúbené skladby Ulica, Kráľovná bielych tenisiek, Zanedbaný sex či Sestrička z Kramárov.

23.05.2022 13:56
foto jano taufer Foto:
Gitarista Jano Baláž z Elánu oslávi narodeniny vo veľkom štýle.
debata

Pre fanúšikov je pripravená aj špeciálna akcia. Tí, ktorí si zakúpia ľubovoľnú vstupenku a napíšu do komentára na sociálne siete slovo SÚŤAŽÍM, sa zapoja do žrebovania o vstup na afterpárty. Výsledky súťaze vyhlásia 24. mája o 15. h.

Zablahoželať legende prídu Jožo Ráž, Vašo Patejdl, Kuly, Marta Jandová, Olympic, Pepa Vojtek, Mária Čírová, Martina Schindlerová, Mirka Partlová, Sagvan Tofi, Robo Opatovský, Lukáš Adamec, Štefan Skrúcaný, Miro Noga, Juraj Zaujec či skupina GIOIA.

Vašo Patejdl Čítajte viac Vašo Patejdl: V Eláne sme chceli byť slávni

„Piesne sme vyberali z bohatej Jankovej autorskej tvorby a to z takmer sto titulov. Najskôr sme vybrali piesne do poradia v rámci dramatickej štruktúry a potom sme vytypovali jednotlivých spevákov a speváčky. Niektorí si skladbu vybrali sami. Marta Jandová chcela spievať Sestričku z Kramárov. Miro Noga a Štefan Skrúcaný zaspievajú pieseň Intrák a Sagvan Tofi pieseň z kultového filmu Láska s pasáže Dávej ber,“ prezradil jeden z usporiadateľov koncertu Jozef Šuhajda.

Obľúbená speváčka Mária Čírová zaspieva hit Ulica. S jubilantom Jánom Balážom sa stretne osobne po prvýkrát až na koncerte. Spevák a skladateľ Robo Opatovský si vybral emotívnu skladbu od Elánu.

3389114 Čítajte viac Elán debutoval pred štyridsiatimi rokmi albumom Ôsmy svetadiel. Ktorá skladba je tá vaša?

„Vybral som si pesničku Modlitba pre dva hlasy, pretože mi je veľmi blízka. Ja som taký romantik a toto je romantická pesnička. Teším sa na spoluprácu s bratmi Bugalovcami, dlho sme sa nevideli. Jána Baláža vnímam ako veľkého skladateľa, ktorý napísal mnoho hitov. V Eláne je výrazným songwriterom a ja ako človek, ktorý tiež píše pesničky, mám k nemu veľkú úctu,“ vyznal sa Robo Opatovský.

Projekt majú v rukách tvorcovia Jozef Šuhajda, Ľubo Belák a Dušan Drobný, ktorí majú na konte množstvo podobných akcií. 
 „Perličkou programu bude vystúpenie šiestich najlepších slovenských gitaristov, ktorí vzdajú hold vynikajúcemu kolegovi a priateľovi Jankovi Balážovi. Nebude chýbať svetelná šou a vynikajúca kapela Štefana Bugalu. Program bude moderovať Roman Bomboš,“ uzatvára Jozef Šuhajda.

debata chyba
Viac na túto tému: #Olympic #Jožo Ráž #Vašo Patejdl #Elán #Ján Baláž #Robo Opatovský