4 Tenoři mieria na slovenské hrady a zámky aj s hitom Mira Žbirku

Speváci Marian Vojtko, Pavel Vítek, Jan Kříž a Michal Bragagnolo patria ako 4 Tenoři k najúspešnejším českým hudobným formáciám. Štyri fantastické hlasy sa teraz predstavia na slovenských hradoch a zámkoch, kde zaznejú aj hity zo slávneho muzikálu Noc na Karlštejne.

, 06.06.2022 15:30
4 Tenoři
Zoskupenie 4 Tenoři: Slovák Marian Vojtko (vpravo) a českí speváci Pavel Vítek, Michal Bragagnolo, Jan Kříž.
debata

Koncerty sa uskutočnia 16. júna v Bratislave, 17. júla v Banskej Štiavnici, 18. júla v Kežmarku, 19. júla v Nových Zámkoch a 20. júla v Trenčíne. 4 Tenoři si pre fanúšikov pripravili špeciálne prekvapenie v podobe exkluzívnej vstupenky Meet & Greet.

Držitelia ceny Thálie, sólista opery Národného divadla v Prahe a legendy českého hudobného divadla predstavia po celom Slovensku hity zo slávnych muzikálových hitov, swingové evergreeny, operné árie aj piesne Karla Svobodu.

„Každé stretnutie s fanúšikmi je prívalom pozitívnej energie. Zvlášť na Slovensku, kde je publikum temperamentnejšie ako u nás. Živé vystúpenie je tým najlepším na našej profesii. Osobný kontakt sa nedá nahradiť žiadnym online vysielaním a sme preto radi, že sa zasa môžeme za fanúšikmi vydať do najrôznejších kútov Slovenska,“ prezradila muzikálová hviezda Pavel Vítek.

Katka Knechtová Čítajte viac Čomu verí Katka Knechtová?

4 Tenoři majú na konte stovky koncertov, dvakrát vypredaný Forum Karlín aj spoluprácu s Českým národným symfonickým orchestrom a dirigentom Marcellom Rotom, ktorý je dvorným dirigentom Andrea Bocelliho. Tenori Marian Vojtko, Pavel Vítek, Jan Kříž a Michal Bragagnolo si na slovenskom turné uctia aj legendárneho Mira Žbirku.

„Manželka Mekyho Katka nám poskytla súhlas, aby náš kvartet zaspieval kultový hit Jesenná láska a pripomenul si tak skvelého a jedinečného speváka a skladateľa,“ hovorí sólista Národného divadla v Prahe Michal Bragagnolo.

Štyri fantastické hlasy sa tešia, že zahrajú na slovenských hradoch. Marian Vojtko pozná všetky naše hrady, ale pre ostatných tenorov to bude premiéra.

„Koncert v zámockom alebo hradnom prostredí má vždy neopakovateľnú atmosféru. Predovšetkým preto, že sa koná pod šírym nebom a do programu niekedy zasiahne aj príroda. Nielen počasie, ktoré sa dá vyriešiť zastrešením javiska a pršiplášťami v hľadisku, ale mám na mysli spev vtákov. Pri vežiach totiž často bývajú hniezda a napríklad na nádvorí vo Valticiach nás čakal veľmi hlasitý zbor. Akonáhle sa koncert začal, rozhodli sa nás miestne lastovičky prespievať a lietali okolo nádvoria, proste už chceli spať a neboli „doma“ zvyknuté na iných spevákov. Našťastie sa im zrejme naše pesničky po čase zapáčili a zvyšok koncertu počúvali s divákmi,“ s úsmevom konštatoval držiteľ ceny Thálie Marian Vojtko.

Dracula Sava Popovic   foto Peter Chvostek Čítajte viac Sáva Popovič: V Oteckoch ma nechcú, tak pijem ľuďom krv ako Dracula

4 Tenoři vystúpia v sprievode Unique Quartet band. Štyri krásne hlasy predstavia naživo aj eponymný debutový album. Na svojej prvej štúdiovej nahrávke ponúkli kolekciu filmových a muzikálových evergreenov od skladateľských velikánov ako Karel Svoboda, Andrew Lloyd Webber a Ennio Morricone. Album sa po vydaní držal niekoľko týždňov v hitparáde najpredávanejších nosičov a získal aj Zlatú platňu.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Miroslav Žbirka #4 Tenori
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy