The Rolling Stones zrušili koncert v Amsterdame. Jagger má covid

Skupina The Rolling Stones zrušila v pondelok svoj koncert v Amsterdame, a to len niekoľko hodín pred jeho začiatkom. Dôvodom bol pozitívny výsledok testu na koronavírus, ktorý mal spevák Mick Jagger.

13.06.2022 22:15
Mick Jagger / The Rolling Stones / Foto: ,
Mick Jagger počas koncertu na štadióne Anfield v meste Liverpool, 9. júna 2022
debata

Kapela vo vyhlásení informovala, že u 78-ročného Jaggera sa „príznaky covidu objavili po príchode na štadión“ ma predmestí Amsterdamu, kde mala skupina večer koncertovať. Následne mal pozitívny výsledok testu. Žiadne bližšie podrobnosti o jeho zdravotnom stave zatiaľ nie sú známe.

Kapela The Rolling Stones sa vo vyhlásení ospravedlnila za odklad koncertu s tým, že bezpečnosť publika aj hudobníkov musí byť prioritou. Dodala, že koncert sa uskutoční v inom, náhradnom termíne, pričom naň budú platiť nadnes zakúpené lístky.

Na amsterdamskom štadióne nazývanom Aréna Johana Cruijffa už boli v čase oznámenia viacerí fanúšikovia. Britskí rockeri sú aktuálne na európskom turné s názvom Sixty, ktoré je poctou k 60. výročiu ich vzniku. Ide o prvé turné tejto londýnskej formácie od smrti jej dlhoročného bubeníka Charlieho Wattsa, ktorý zomrel vlani v auguste ako 80-ročný.

Rolling Stones Čítajte viac Rolling Stones oslavujú. "Valia sa" už 60 rokov

Dosiaľ posledný z celkových 14 plánovaných koncertov tohto turné, ktoré The Rolling Stones odštartovali 1. júna v Madride, odohrali 9. júna v Liverpoole. Po Amsterdame mali v pláne vystúpiť 17. júna vo švajčiarskom Berne.

debata chyba
Viac na túto tému: #Mick Jagger #The Rolling Stones