Luciana Pavarottiho ocenili hviezdou na Hollywoodskom chodníku slávy

Taliansky operný spevák Luciano Pavarotti posmrtne získal svoju hviezdu na Hollywoodskom chodníku slávy v americkom meste Los Angeles. Informovala o tom spravodajská stanica CBS News.

25.08.2022 14:00
Luciano Pavarotti Foto:
Luciano Pavarotti ako mladík.
debata

Na stredajšom slávnostnom akte sa okrem iných zúčastnili Pavarottiho dcéra Cristina a vnučka Caterina. S prejavom vystúpili hudobný riaditeľ Losangeleskej opery James Conlon či filmová producentka Cinzia Salvioliová.

Tenorista Luciano Pavarotti sa posmrtne dočkal... Foto: SITA/AP, Chris Pizzello
Luciano Pavarotti Tenorista Luciano Pavarotti sa posmrtne dočkal vlastnej hviezdy na chodníku slávy v Hollywoode.

Pavarottiho hviezda nesie poradové číslo 2730 na tomto turistami vyhľadávanom úseku ulíc Hollywood Boulevard a Vine Street. Hollywoodsky chodník slávy existuje od roku 1960 a slúži ako sieň slávy zábavného priemyslu.

pavarotti Čítajte viac S Pavarottim do vyšších sfér

Tenorista zomrel 71-ročný v roku 2007. Jeho 43-ročná kariéra zahŕňa sedem cien Grammy, 378 vystúpení v najprestížnejších divadlách sveta, dva zápisy do Guinnessovej knihy rekordov a spoluprácu s mnohými umelcami.

„Táto hviezda bude pripomínať Luciana Pavarottiho nielen ako jedného z najväčších spevákov svojej éry, ale aj ako jednu z najvýraznejších verejných osobností nedávnej histórie,“ vyhlásil na slávnostnom podujatí Conlon.

Zľava: Caterina Lo Sasso (vnučka), Cristina... Foto: SITA/AP, Chris Pizzello
Caterina Lo Sasso a Cristina Pavarotti Zľava: Caterina Lo Sasso (vnučka), Cristina Pavarotti (dcéra) a Massimo Neri spoločne na ceremoniáli na odhalení hviezdy zosnulého operného speváka Luciana Pavarottho v Los Angeles.

„Keď sa obzriem späť a pomyslím si na všetko, čo dosiahol – na cesty, ktoré otvoril, na úspechy a uznania, ktoré mal –, zatočí sa mi hlava,“ dodala na odhaľovaní hviezdy Cristina, jedna zo štyroch Pavarottiho dcér.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Luciano Pavarotti