Lenny vydáva rockový album Heartbreak Culture. Na jeseň ho predstaví koncertne

Minulý rok predstavila Lenny prvú ochutnávku z nového albumu s názvom Overdosed. Na jeseň rozvírila vody nielen českého popu spoluprácou s legendárnym producentom a členom Linkin Park, Mikeom Shinodom. Tento rok v júni prišla speváčka s energickým hitom live. laugh. cry. a o mesiac neskôr so šibalskou piesňou Plastic Flowers. Teraz predstavuje nový album Heartbreak Culture.

05.09.2022 13:00
lenny Foto:
debata

„Rock je potrava pre moju dušu. Keď začne hrať skvelý gitarový riff, niečo v mojom vnútri sa zapáli a mám pocit, že všetko je možné. Na ľudí možno pôsobím milo a hanblivo, avšak na pódiu dostáva priestor moja dravá stránka a nič ma nezastaví,“ približuje Lenny. Zatiaľ najrockovejší album svojej kariéry predstaví na svojom doposiaľ najväčšom sólovom koncerte v O2 universe.

„Vyrastala som na rocku a punk rocku. Môj otec ma odchoval na AC/DC, Deep Purple a Ozzym. Ja sama som potom v puberte milovala Paramore, Linkin Park aj Green Day,“ približuje Lenny umelcov, ktorí ju formovali. „Na škole v Anglicku som potom objavila čaro tvrdšieho hardcoru a navštevovala koncerty kapiel ako New Found Glory, Bring Me The Horizon alebo známy Warped Tour,“ dodáva. Môžeme sa tak tešiť na rýchly rockový album, na ktorom speváčka opäť dokazuje, že pre ňu neexistujú žánrové hranice.

Album Heartbreak Culture sa začal rodiť už na začiatku roku 2020, keď v známom liverpoolskom štúdiu The Motor Museum vznikla prvá pieseň. Najväčšia časť tvorby však vznikala v priebehu minulého roka počas songwriting sessions v Berlíne, kde v spoločnosti Isy Aziera, Stephana Cunyho a Robina Hunta vznikla napríklad aj jediná balada „Friends For Life“, na ktorej sa autorsky podieľal talentovaný spevák remme. V spolupráci s Ondrom Fiedlerom a Marcelom Procházkom potom vznikol už známy singel „live. laugh. cry.“

lenny Čítajte viac Lenny spieva o rozchode s vtipnou pointou. Pozrite si videoklip k Plastic Flowers

Aj keď väčšina albumu vznikala práve v zahraničí a s umelcami z iných krajín, speváčka dokazuje, že kvalitný medzinárodný pop sa dá vytvoriť aj v českom prostredí. V legendárnom pražskom štúdiu Faust vznikala v spolupráci s Pam Rabbit pieseň „Animal“, o ktorej produkciu spolu s ďalšími dvoma trackmi, sa postaral Filip Vlček. Ten svojím inovatívnym prístupom prispel k podobe albumu nemalou mierou. V štúdiu Babylon zas Marcus Tran produkoval úvodnú pieseň albumu „Superpower“, na ktorej sa autorsky podieľal aj Marpo.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Lenny