Korben Dallas majú prvý vinyl, nový klip a termíny jesenného turné

„Najčastejšia otázka, ktorú na koncertoch dostávame, je, kedy už budeme mať vinylovú platňu. Tak teraz je to tu,“ hovorí spevák Juraj Benetin. Hoci Korben Dallas vydali už osem štúdiových nahrávok, zatiaľ žiadna nevyšla na LP. „Bola to absolútna podmienka Tomáša Slobodu, keď sme ho oslovili na produkovanie a mixovanie albumu Deti rýb. Tomáš je známy svojou láskou k vinylom a sme radi, že nás prinútil konečne sa rozhýbať.“

13.09.2022 10:00
Korben Dallas Foto:
Korben Dallas.
debata

Deti rýb vyšli v digitálnej forme a na CD vo februári, platňa, o ktorej mastering sa postaral Sloboda a Majo Džubák zo Smile 4U Records, prichádza o pol roka neskôr. Oficiálny dátum vydania je 16. september, LP je už v predpredaji na webe Spinaker a kapela ju so sebou vezme aj na jesennú časť svojho turné.

„Už sa nevieme dočkať naspäť do klubov. Letné festivaly sú super, ale predsa len sme klasická klubová kapela a dnu medzi svojimi fanúšikmi sme najviac vo svojom živle,“ hovorí basgitarista Lukáš Fila.

Korben Dallas - Dvere

„Dva roky sme nemohli hrávať vnútorné koncerty pre živé publikum, mimoriadne si to teraz užívame. Navyše na jeseň navštívime aj miesta, kde sme ešte nikdy nehrali, alebo sme tam boli pred viacerými rokmi.“ Predpredaj vstupeniek na slovenské koncerty turné už beží na portáloch Tootoot a Predpredaj.sk.

Termíny turné Korben Dallas – Deti rýb:

23. 9. Nitra – Music A Café (open air)

14. 10. Bratislava – SK Nové Mesto

21. 10. Martin – Barmuseum

22. 10. Skalica – Orlovňa

10. 11. Praha – Café v lese

11. 11. Ostrava – Klub Parník

24. 11. Prešov – Stromoradie

25. 11. Michalovce – AirPop

Korben Dallas zároveň predstavujú nové video – autorkou klipu k pesničke Dvere je dlhodobá spolupracovníčka skupiny Lucia Halmová, režisérka klipov k piesňam Sen a Konečně, ktoré kapela nahrala s Anetou Langerovou.

„Pri vzniku albumu Deti rýb sme ju oslovili na väčšiu kolaboráciu, keďže sa nám páči jej autorský rukopis,“ hovorí bubeník Ozo Guttler. „Pôvodne mala nakrúcať živé nahrávanie platne. K tomu pre kovid nakoniec žiaľ neprišlo, ale Lucia namiesto toho spravila plnohodnotné klipy k viacerým skladbám.“

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #hudba #Korben Dallas #LP