Pavol Hammel začína turné k albumu Zelená pošta

Od soboty 17. septembra sa môžu fanúšikovia Pavla Hammela a Prúdov tešiť na koncertné turné k legendárnej Zelenej pošte. Album dvojice Pavol Hammel a Marián Varga oslavuje 50 rokov a skladby z neho odznejú v siedmich mestách. Prvým je koncert 17. septembra v Trenčíne, ďalšími zastávkami budú Nitra (18. 9.), Banská Bystrica (19. 9.), Košice (20. 9.), Prešov (21. 9.), Žilina (22. 9.) a Bratislava (23. 9., 26. 9.). TASR o tom informovala PR manažérka Silvia Turnerová.

16.09.2022 16:00
Pavol Hammel Foto: ,
Pavol Hamel na koncerte.
debata

Na turné Pavol Hammel Zelená pošta 2022 budú s Pavlom Hammelom koncertovať špičkoví slovenskí hudobníci – gitarista Fero Griglák, ktorý s Hammelom začínal ako mladý gitarista, Fedor Frešo ml. na basgitare, ktorý už neraz ukázal, že je dôstojným nástupcom svojho otca, o bicie sa postará jeden z najlepších bubeníkov Martin Valihora. Na klávesových nástrojoch budú hrať Peter Preložník, všestranný hudobník, ktorý zvykol na koncertoch Prúdov hrať vedľa Mariána Vargu, a hudobný skladateľ aj hudobník Vladislav Slnko Šarišský.

Pavol Hamel Čítajte viac Pavol Hammel: Piesne sa nerodili v debatách pri vínku

Na koncertoch zaznejú nielen skladby z albumu Zelená pošta. „Po odohratí celého albumu zostanem na pódiu sám s akustickou gitarou a ústnou harmonikou a zaspievam piesne Balada o smutnom Jánovi a Spievam si pieseň, ktorými sa vrátim do svojich začiatkov folkového speváka. Na pódiu ma potom vystrieda kapela s inštrumentálnymi skladbami Collegium Musicum a na záver odpálime skladby ako Zvonky zvoňte, Labutie piesne či Piesne z kolovrátku,“ hovorí o koncertnom programe Pavol Hammel a dodáva: „V lete sme hrali so Zelenou poštou na dvoch českých festivaloch a program mal obrovský úspech. Verím, že potešíme aj slovenských fanúšikov.“

debata chyba
Viac na túto tému: #koncert #hudba #Pavol Hammel #Zelená pošta
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy