Koncert Cesta okolo sveta za 80 dní upozorní na kultúrne pamiatky

Koncert svetových populárnych melódií pod názvom Cesta okolo sveta za 80 dní pripravilo pre návštevníkov v pondelok (26. septembra) Mestské kultúrne stredisko spolu s Vihorlatským múzeom v Humennom. Koná sa v rámci 22. ročníka Medzinárodného hudobného festivalu PONTES 2022 - Mosty porozumenia.

26.09.2022 13:10
Vihorlatské múzeum v Humennom Foto:
Vihorlatské múzeum v Humennom.
debata

„Repertoár koncertného programu tvorí hudobná mozaika, s ktorou poslucháči absolvujú cestu svetom najznámejších populárnych filmových melódií. Podujatie sa uskutoční na nádvorí renesančného kaštieľa v Humennom so začiatkom o 17.30 h. V prípade nepriazne počasia v koncertnej sieni Vihorlatského múzea. Humenskému publiku sa v programe okrem iných predstaví Virtuosi di Praga – zakladateľ orchestra, dirigent a husľový virtuóz Oldřich Vlček,“ priblížila Jana Fedičová z múzea.

Koncert sa koná v rámci múzejných podporných aktivít myšlienky Dní európskeho kultúrneho dedičstva, ktorých tohtoročným mottom je Udržateľnosť v pamiatkach. Spojenie hudby a histórie v prostredí zrekonštruovaného renesančného kaštieľa je podľa Fedičovej vzácnym spojením koncepcie tvorcu festivalu a zakladateľa spomínaného orchestra – Oldřicha Vlčeka i úsilia Vihorlatského múzea o spoznávanie, zachovávanie a prezentáciu kultúrnych pamiatok.

Roger Waters Čítajte viac Choď hrať do Moskvy!, odkázali spoluzakladateľovi skupiny Pink Floyd Poliaci. Nepáči sa im jeho postoj k Ukrajine

„Koncert s výnimočným poslaním – upozorniť na kultúrne pamiatky v okolí, osloví poslucháčov vo formáte novej exteriérovej expozície múzea, ktorú technickým zázemím vytvára obnovený areál kaštieľskeho nádvoria národnej kultúrnej pamiatky,“ upozornila Fedičová.

Ako dodala, v deň koncertu múzeum spolu s jeho organizátormi a aktérmi, živým stream-prenosom vytvorí pomyselný most porozumenia. Odovzdáva tak posolstvo festivalu PONTES všetkým sledovateľnom na múzejnej platforme na sociálnej sieti.

debata chyba
Viac na túto tému: #koncert #Humenné #vihorlat #vihorlatské múzeum
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy