Kanye West má zablokované účty na Twitteri a Instagrame pre antisemitské výroky

Americký rapper Kanye West, momentálne vystupujúci pod menom Ye, má zablokované účty na Twitteri a Instagrame. Spôsobili to jeho príspevky, ktoré obe spoločnosti vyhodnotili ako antisemitské. TASR správu prebrala v pondelok z agentúry AP.

10.10.2022 14:00
People Kanye West Wyoming Foto: ,
Raper a podnikateľ Kanye West na archívnom zábere.
debata

Spoločnosť Twitter v nedeľu informovala, že rapper Ye zverejnil tvít, ktorý je v rozpore s pravidlami používania jej služieb.

Kanye West-Ye totiž na Twitteri napísal, že čoskoro vyhlási bojovú pohotovosť zameranú voči židom. Odkazoval pritom na termín, ktorý sa na označenie stupňa pohotovosti používa v americkej armáde. V tom istom tvíte, ktorý neskôr Twitter odstránil, dodal: „Vy sa so mnou zahrávate a snažíte sa zablokovať každého, kto oponuje vašej agende“.

Účet Kanyeho Westa na Instagrame zablokovala spoločnosť Meta Platforms po tom, čo v ňom obvinil svojho rapperského kolegu Seana „Diddyho“ Combsa z toho, že ho ovládajú židia. Combs totiž kritizoval tričko s nápisom „White Lives Matter“, ktoré mal černošský rapper Kanye West oblečené na nedávnej módnej prehliadke v Paríži. Uvedený slogan v USA často používajú stúpenci nadradenosti bielej rasy.

debata chyba
Viac na túto tému: #hudba #Kanye West #antisemitizmus