Čierna Labuť Biela Vrana. Richard Müller má novým album

Láska, samota, svetlo, krása... Richard Müller na novom albume s poetickým názvom Čierna labuť biela vrana opisuje veľké spektrum citov a očarenia svetom. Je na ňom 13 piesní, ktoré predstavujú hudobnú legendu v jej celom speváckom rozsahu. Od pomalých a hlbokých tónov cez orchestrálne aranžmány až po ľahkú dynamickú polohu, ako napríklad v skladbe „ Zmeškaný hovor“.

14.10.2022 18:00
Richard Muller photo Mayo Hirc 2022 Foto:
Richard Müller 2022
debata

Na Pohrebe Lásky, Som Celý Bez Teba, Davová Samota, Pravda Občas Klame, či Bohyne Bývali Blond. Takéto poetické názvy majú pesničky na novom albume Richarda Müllera Čierna Labuť Biela Vrana. Spolupracoval na ňom s osvedčenou dvojicou Ondřej Gregor Brzobohatý – Peter Uličný. Zvuk do dokonalej podoby dotvoril producent Jan P. Muchow.

„Jan je producentom svetového kalibru a vďaka nemu, a samozrejme aj autorskej dvojici Uličný-Brzobohatý, je album taký aký je. Podľa mňa je to jeden z mojich najlepších albumov. Tvorbu som si veľmi užíval, ja naozaj milujem, keď sme zavretí v štúdiu a vzniká niečo nové, krásne,“ uviedol Richard Müller.

Tam Za Vodou (V rákosí)

Na albume je 13 piesní, ktoré predstavujú Richarda Müller v jeho celom speváckom spektre. Od pomalých a hlbokých tónov cez orchestrálne aranžmány až po ľahkú dynamickú polohu, ako napríklad v skladbe „ Zmeškaný hovor“. Mnohé majú poetické názvy, ktoré korešpondujú s poetickými textami z pera Petra Uličného, s ktorým Richard spolupracuje rád a dlhodobo. Naopak, s Janom P. Muchowom to bola prvá spolupráca.

Richard Müller - Všetko Je Po Starom

„Mám také vlastné heslo – najlepšia práca je spolupráca. A práca na tomto albume bola najlepšia spolupráca, akú som kedy zažil. Mohol som pracovať s fantastickými textami Petra Uličného, citlivou hudbou Ondra Brzobohatého, postavili sme si kapelu snov (Štěpánek, Vícha, Vejnar, Brzobohatý) a za mikrofónom Richard – najcharizmatickejší spevák, ktorého sem kedy nakrúcal. Je navyše veľmi pracovitý a nikdy nespochybňuje nič dopredu. Vždy bol ochotný veci skúšať a mať na ne názor, až keď si ich vypočul. Práca na tomto CD bola proste jedna veľká radosť,“ uviedol Jan P. Muchow.

Richard Müller - Zmeškaný Hovor

Album Čierna Labuť Biela Vrana vychádza nielen na CD a digitálnej platforme, ale tiež ako 2LP. Súčasťou albumu je aj séria unikátnych fotografií, ktorých autorom je Mayo Hirc. Tie sú súčasťou špeciálneho vydania albumu v limitovanej edícii.

MM Čítajte aj Richard Müller predstavil výstavu fotografií Okamihy. Pozrite si fotogalériu

Box obsahuje 5 fotoprintov, CD a tiež tašku s grafikou albumu. Ochutnávku z neho v live verzii si Richardovi fanúšikovia môžu vypočuť na jesennom turné, ktoré sa začína 18. novembra. Miestamikoncertov budú Prešov, Poprad, Piešťany, Martin, Žilina, Banská Bystrica, Halič

Album Čierna Labuť Biela Vrana

 1. Majster Svetla
 2. Na Pohrebe Lásky
 3. Zmeškaný Hovor
 4. Som Celý Bez Teba
 5. Davová Samota
 6. Ako Vták Opustený Nebom
 7. Tam Za Vodou
 8. Neskoro Na Smrť
 9. Hodina Medzi Psom A Vlkom
 10. Čierna Labuť Biela Vrana
 11. Pravda Občas Klame
 12. Bohyne Bývali Blond
 13. Všetko Je Po Starom
Richard Muller Čítajte aj Kvíz: Legendárny Richard Müller má dnes narodeniny. Poznáte Riša naozaj dobre?

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Richard Müller