Vypočujte si nový song Alana Murína. Je o láske a spolupracoval na ňom s Kalim

Spevák Alan Murín chystá debutový album Trueself, predstavil tretiu skladbu s videoklipom. Príjemný a chytľavý reggaeton Raz Dva Tri je o láske a otázke, či s partnerkou možno rátať aj v tejto dobe.

, 23.10.2022 12:00
Alan Murin foto hruso Foto:
Alan Murín v novom klipe Raz, dva, tri. Hlavnú úlohu stvárnila modelka Viki Frajková.
debata

„Skladba začala vznikať v štúdiu u Petra Panna, s tým, že sme chceli ideme urobiť spoločnú vec. Bolo pre mňa veľmi dôležité, aby Mako, Peter Pann a Kali boli na mojom debutovom albume. Veľmi veľa pre mňa ako ľudia znamenajú. Nielen po ľudskej, ale aj po kariérnej stránke sú pre mňa vo veľa veciach vzormi,“ hovorí Alan Murin. O celkový zvuk skladby sa postaral Marek Šurin.

Alan Murin ft. Kali (prod. Peter Pann) - Raz Dva Tri

Na hudobný motív, ktorý pripravil Alan spoločne s Petrom Pannom, pripravil text a demo poslal Kalimu s otázkou, či si vie predstaviť spoluprácu na tejto skladbe. „Vôbec nešlo o skladbu, aj keď áno, reggaeton máme s Petrom Pánom radi. Oslovil ma Alan ako osobnosť, umelec, človek, a to už od skladby Vypínam. Tým chcem povedať, že keby mi poslal hocijakú skladbu, s hocijakou témou, išiel by som do toho,“ povedal Kali.

Na skladbe Raz, dva, tri Alan Murín... Foto: HRUŠO
Kali foto Hruso Na skladbe Raz, dva, tri Alan Murín spolupracoval s Kalim.

„Dnes už viem, prečo sú niektorí umelci tam kde sú. Bol som veľmi prekvapený, keď Kali, ktorý patrí k najvyťaženejším umelcom, nahral svoju časť veľmi rýchlo. Preto sú tam, kde sú. Skrátka makajú veľmi intenzívne,“ vysvetľuje Alan Murin a dodáva: „Kali mi tuším ešte v ten deň zavolal, že: ‚Bráško idem k tebe, nahrám to. Bol krásny slnečný deň, prišiel na bicykli a na tri take-y sme to nahrali vlastne celé. A bolo to výborné.“

Made 2 mate Čítajte aj Kapela, čo žila len 5 rokov a spôsobila rozruch: legendárni Made 2 Mate vydávajú výberovku

Videoklip ku skladbe sa nakrúcal v Bratislave v blízkosti nákupného centra. O kreatívnu exekutívu sa postarali chalani z Illuminate Production na čele s Martinom Mikom. Kreatívny tím doplnili aj Aleš Varga a Bandurko. Hlavnú úlohu stvárnila modelka Viki Frajková. „Podľa mňa je už aj herečka,“ hovorí Alan Murín a vyzdvihuje aj tanečníčky.

Album Trueself vyšiel v sobotu 22. októbra 2022, digitálna distribúcia je plánovaná o týždeň neskôr. „Určite by som chcel, aby sme ku každej skladbe spravili aj videoklip. Tie, ktoré nevyšli pred vydaním albumu, budú vychádzať postupne do konca roka,“ dodával umelec.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #hudobná novinka
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy