Emma Drobná spieva o Havaji

Speváčka Emma Drobná vydáva v týchto dňoch nový singel s názvom Hawaii. V skladbe aj v klipe sa prelína realita so snením.

12.11.2022 16:00
Emma Drobná Foto:
Emmu Drobnú k novému singlu inšpirovala zvláštna chvíľa počas dovolenky.
debata
EMMA DROBNÁ - Hawaii

Sú to približne dva roky od vydania jej druhého štúdiového albumu Better Like This, z ktorého sa dodnes hrá hit Yeah Baby! a ktorý sa dlhé týždne objavoval v slovenskej TOP 100 Airplay hitparáde. Minulý rok Emma naspievala aj duet Naše hriechy s Adamom Ďuricom, ktorý sa objavil na jeho albume.

emma drobna Čítajte rozhovor Zo slávy sa nezbláznim, hovorí speváčka Emma Drobná

Posledné roky strávila veľa času hlavne cestovaním s partnerom, bývalým futbalistom Filipom Šebom, s ktorým tvoria harmonický pár. Nedávno si užívali dovolenku na Hawaji a práve tam vznikla nová skladba.

Nová skladba má názov Hawaii. Foto: archív Emmy Drobnej
Emma Drobná Hawaii Nová skladba má názov Hawaii.

„Asi tým veľmi neprekvapím, keď poviem, že nápad na skladbu vznikol na Hawaji. V texte opisujem momenty, ktoré som tam naozaj prežila. Raz večer som nemohla zaspať, tak som si sadla po polnoci na pláž k oceánu. Všade bola tma, všetci dávno spali a ja s pohárom šampanského medzi drobnými kvapkami dažďa, som počúvala len šum oceánu. Presne to sa stalo a presne o tom som začala písať text. Bol to zvláštny pocit pokoja, ktorý si budem navždy pamätať. Samotný sen v texte nepopisujem do detailov, lebo snom niekedy poriadne ani nerozumieme,“ spomína Emma na tvorivé chvíle a dodáva: „V skladbe sa mi prelína realita so snením a spomínaním na sen, ktorý sa mi vryl veľmi pod kožu.“

Emma Drobna - cover Yeah baby Čítajte viac Yeah Baby! Emma Drobná má novú pieseň

K piesni speváčka natočila klip. „Natočil sa pomerne rýchlo od dokončenia skladby. Do siedmich dní sme dali dokopy celý tím ľudí, z čoho som sa veľmi tešila, nakoľko to bolo pre mňa stále ešte všetko veľmi čersté. Spolupracovala som so šikovnými a príjemnými ľuďmi. O produkciu sa postaral Peter Hledík a réžie sa ujal Bohumil „Boyo“ Dohnal. S nimi som spolupracovala už na dvoch predošlých klipoch, takže som vedela do čoho idem a že im môžem plne dôverovať. Kostýmy a fantastickú energiu do natáčania pridal Ferko Mikloško, ktorý sa objaví vo videu a vypomohli aj talentované dievčatá z tanečnej skupiny Ladylicious,“ prezrádza k spolupráci v klipe Emma Drobná.

Ku skladbe Hawaii patrí aj prechádzka po pláži. Foto: archív Emmy Drobnej
Emma drobná Ku skladbe Hawaii patrí aj prechádzka po pláži.

Emma Drobná, rodáčka z Nového mesta nad Váhom, sa do povedomia verejnosti dostala vďaka víťazstvu v súťaži Česko-Slovenská SuperStar 2015. Svoj debutový album You Should Know vydala v roku 2017. Najväčším hitom z neho sa stala skladba Words, ktorá sa v oficiálnom rádiovom prehľade na Slovensku objavovala neuveriteľných 120 týždňov. Na YouTube klip nazbieral dodnes cez 9,1 milióna pozretí. Aj ďalšie piesne z prvého štúdiového albumu ako Smile, Try, Remember úspešne bodovali v playlistoch slovenských a českých rádií. Jej single Smile a Words sa stali najhranejšími piesňami v slovenskom éteri v rokoch 2017 a 2018.

emma drobna Čítajte viac Lepšie je to takto, spieva Emma Drobná

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Emma Drobná