Balet vo videoklipe? Štefan Štec a Fajta vydávajú obľúbenú skladbu Žaľ

Štefan Štec spolu so skupinou Fajta vypočuli želania svojich fanúšikov a prichádzajú s novinkou Žaľ. „Keď sme na jar začali koncertovať a začali sme ju hrávať v tejto úprave, od ľudí sme dostávali mimoriadne veľkú spätnú väzbu, ako veľmi sa im skladba páči. Najmä jej atmosféra, stvorená na letné romantické chvíle,“ približuje pozadie novinky Štefan Štec.

, 18.11.2022 17:00
štefan štec Foto:
debata

„Základom je skladba Šyrokoje bolotyšče, v mojej a Dominikovej Maniakovej úprave. Je to pieseň o nenaplnenej láske, ale rozhodne nekončí tragicky, práve naopak. To všetko sme podčiarkli videoklipom, kde sa v hlavnej úlohe predstaví sólista baletu Štátneho divadla Košice, Gennaro Sorbino.“

Videoklip režírovali Štefan Štec a Jaroslav Jaris Vaľko, a okrem spomínaného Gennara v ňom uvidíme skupinu Fajta a tiež priateľov a kamarátov z okruhu Štefana a skupiny.

„To, že sme oslovili Gennara, zariadil sám život. Pár dní predtým ako sme začali rozmýšľať nad videom ku skladbe sme boli s mojou manželkou Dušanou na premiére baletného predstavenia v Košiciach. Na diele Proces, kde v hlavnej úlohe účinkoval práve Gennaro. Ubehlo niekoľko dní, a v kaviarni, kde sme sedeli a rozmýšľali nad dramaturgiou klipu, a tiež nad hlavnou postavou, práve v momente, keď Dušanu napadlo, že by to mohol byť Gennaro vošiel do kaviarne. Vôbec sme sa nepoznali, ale nezaváhal som ani na okamih. Oslovil som ho, a potom už slovo dalo slovo, a výsledok si môžete pozrieť v novom videoklipe,“ uzatvára Štefan Štec.

štefan štec klip za rana za rosy Čítajte viac Štefan Štec: Skladba Za rána, za rosy mi pripomína 70. roky

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #balet #Štefan Štec
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy