Lucie v opere sa vracia po dvadsiatich rokoch. Skupina vystúpi v Košiciach

Lucie, najúspešnejšia česká pop-rocková kapela súčasnosti, sa po dvadsiatich rokoch vrátila k legendárnemu a vzácnemu projektu Lucie v opeře, tentokrát s výraznejším využitím symfonického orchestra, naviac v nových aranžmánoch.

, 30.11.2022 11:00
lucie Foto:
Frontman skupiny Lucie David Koller počas koncertu v roku 2022.
debata

Z práve skončeného úspešného turné vznikla aj nahrávka najúspešnejších skladieb, ktorá ešte pred Vianocami vyjde vo forme nového albumu, spolu so špeciálnymi bonusmi v podobe vybraných sympho remixov najväčších hitov, spracovaných úspešnými českými a slovenskými producentmi.

Album, po septembrovom remixe legendárnych „Černých andělů“, avizuje novú spracovanú nahrávku s výborným symfonickým aranžmánom Kryštofa Marka a v produckii Filipa Vlčka, ktorá získala priľahlejší „operný kabát“, a ktorá takto zaznamenala veľký ohlas aj na práve skončenom turné. K jednej z najkrásnejších balád spriazneného autora Oskara Petra („Chci zas v tobě spát“, „Medvídek“) s textom Roberta Kodyma.

Foto: Universal Music
Lucie

„Oskar Petr nám priniesol rockovú baladu, ktorú zložil ešte v roku 1989 v Los Angeles, kde žil v tej dobe v emigrácii. Pesnička mala aj text, ale bol hlavne o strachu a úzkosti, a veľmi to nefungovalo. Tá hudba si vyložene žiadala, aby sa z toho stal skutočný love song. Na napísanie textu ma priamo inšpirovala moja žena Zuzana, ktorá sa pre mňa stala múzou. Príbeh je veľmi autentický. Som veľmi rád, že tento hit už v pôvodnej verzii získal cenu Anděl v kategórii pieseň roka,“ hovorí Kodym.

K skladbe vznikol aj emotívny live videoklip režiséra a kameramana Radima Věžníka. „Mojím hlavným cieľom bolo preniesť do klipu atmosféru týchto koncertov, pretože i pre mňa bol veľký zážitok vidieť naživo legendárnu Lucii s filharmóniou Hradec Králové a je skvelé, že z toho mohol vzniknúť live videoklip, ktorý dúfam odrazí a vždy pripomenie výnimočnosť tohto projektu,“ uzatvára.

Lucie, LOVESTREAM, 1. deň Čítajte viac Skupina Lucie vydáva remix singlu Černí andělé, avizuje ním turné aj nový album

Album LUCIE V OPEŘE 2022 vychádza 16. decembra a skupina Lucie sa na Slovensku najbližšie predstaví na Rockových Vianociach 17. decembra v Košiciach.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Lucie
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy