Karol Duchoň je populárnejší ako počas jeho života. Vychádza jeho výberovka

V týchto dňoch vychádzajú na etikete vydavateľstva Opus vinylové výberovky Karola Duchoňa a Michala Dočolomanského. TASR o tom informovala PR manažérka Renáta Tomášová.

17.12.2022 10:00
SR, Bratislava, Karol Duchoò, Bratislavská... Foto:
Karol Duchoň v júni 1974.
debata (2)

Karol Duchoň je jedinečným fenoménom súčasnosti, keď spevákova popularita dosiahla po viac ako tridsiatich rokoch od predčasného úmrtia ešte väčšiu silu než počas jeho života a spevák sa stal najpredávanejším umelcom vydavateľstva Opus za posledné roky. Nová vinylová kompilácia Mám dobrú správu nadväzuje na tie predchádzajúce a prináša ďalší výber z Karolovej nie veľmi rozsiahlej nahrávkovej pozostalosti. Na albume sa nachádzajú známe piesne, medzi nimi Na srdci mi hraj, Smútok krásnych dievčat, Vzdialená či Rodný môj kraj, ale aj menej frekventované nahrávky, ktoré dopĺňajú Duchoňov obraz mimoriadneho speváka.

Michal Dočolomanský bol najobľúbenejším spievajúcim hercom v 70. rokoch minulého storočia, pričom jeho spevácka popularita v čase jej vrcholu prevažovala nad hereckou. Táto nová a zároveň prvá vinylová kompilácia Ľúbim ťa prináša to najlepšie z Michalovho odkazu vrátane megahitov Smoliar, Ľúbim ťa, Haló tam či Zbohom buď, lipová lyžka zo známeho muzikálu Na skle maľované. Vinyl nemôže chýbať v hudobnej knižnici žiadneho fanúšika Michala Dočolomanského, ale zároveň určite poteší aj každého priaznivca slovenskej populárnej hudby.

© Autorské práva vyhradené

2 debata chyba
Viac na túto tému: #Michal Dočolomanský #Karol Duchoň
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy