Vo veku 67 rokov zomrel bubeník Fred White z kapely Earth, Wind & Fire

Vo veku 67 rokov zomrel bubeník Fred White, niekdajší člen americkej kapely Earth, Wind & Fire. V pondelok to oznámil jeho brat. TASR správu prevzala v noci na utorok z agentúry AFP.

03.01.2023 11:23
Earth Wind and Fire Foto:
Členovia skupiny Earth Wind and Fire zľava zosnulý bubeník Fred White, Verdine White, Al McKay, Philip Bailey a Ralph Johnson na archívnej snímke z roku 2010.
debata

Vo veku 67 rokov zomrel bubeník Fred White, niekdajší člen americkej kapely Earth, Wind & Fire. V pondelok to oznámil jeho brat. TASR správu prevzala v noci na utorok z agentúry AFP.

White, ktorý sa narodil v roku 1955 v meste Chicago, s bubnovaním začal v ranom veku. S funkovou kapelou, ktorú v roku 1969 založil jeho brat, už zosnulý Maurice White, získal šesť cien Grammy.

„Naša rodina je dnes zarmútená stratou úžasného a talentovaného člena rodiny,“ napísal ďalší Whiteov brat Verdine v príspevku na sociálnej sieti Instagram.

Skupina Earth, Wind & Fire sa preslávila v 70. rokoch. V roku 1979 ako prvá černošská skupina vypredala newyorskú Madison Square Garden, vtedy – ako aj teraz – jedno z najprestížnejších koncertných miest.

V roku 2000 Whitea so skupinou Earth, Wind & Fire uviedli do Rokenrolovej siene slávy.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Rocknroll #Madison Square Garden