Hosťom nedeľného popoludnia bude svetovo uznávaný husľový virtuóz a dirigent Shlomo Mintz. Na nedeľnom koncerte si pripomenieme nedožité 93. narodeniny prof. Warchala (27. 1. 1930 – 30. 12. 2000).
Na úvod nedeľného programu zaznie Koncert Es dur Dumbarton Oaks Igora Stravinského, v ktorom sa skladateľ inšpiroval Brandenburskými koncertmi Johanna Sebastiana Bacha. Nasledovať bude virtuózne Rondo A dur pre husle a sláčikový orchester, D. 438 Franza Schuberta.
Skladateľ ho skomponoval pre svojho brata, huslistu Ferdinanda. Koncert uzavrie Sláčikové kvarteto č. 14 d mol Smrť a dievča, D. 810 Franza Schuberta, zaranžované Gustavom Mahlerom pre sláčikový orchester.

Izraelčan Shlomo Mintz buduje svoju hviezdnu kariéru mnoho desaťročí. Jeho raketový štart sa viaže na vystúpenie v slávnej Carnegie Hall roku 1973. Od tých čias sa šírila jeho povesť výnimočného huslistu a violistu. Spolupracoval s takmer všetkými veľkými orchestrami a dirigentmi, účinkoval na najprestížnejších festivaloch.
Je aktívny nielen ako sólista, ale aj ako dirigent. Bratislavu navštívi po tretí raz. V Koncertnej sieni Slovenskej filharmónie spolupracoval v sezóne 2005/2006 so Slovenskou filharmóniou, kedy sa predstavil ako dirigent aj sólista na dvojici koncertov v rámci cyklu Svetoví interpreti.
V roku 2019 uviedol v Bratislave recitál pri príležitosti vzdelávacieho projektu určeného pre mladé husľové talenty „Majstrovské kurzy svetových husľových virtuózov“.
Prof. Bohdan Warchal bol v roku 1960 iniciátorom vzniku komorného súboru. Komorný orchester zostavil z vynikajúcich hráčov sláčikovej sekcie orchestra Slovenská filharmónia.

„Warchalovci“ pod jeho umeleckým vedením koncertovali nielen v slovenských mestách, ale uznanie dosiahli v mnohých svetových metropolách. Popri hudbe baroka sa venovali aj dielam z obdobia klasicizmu a romantizmu, dielam 20. storočia a skladbám slovenských skladateľov Eugena Suchoňa, Alexandra Moyzesa, Ilju Zeljenku, ktoré vznikli na podnet Warchala, alebo ich tvorcovia darovali komornému orchestru.
Warchal viedol komorný orchester s malou nečakanou pauzou celých 40 rokov. Štafetu umeleckého vedúceho odovzdal Ewaldovi Danelovi, ktorý od januára 2001 v tejto práci pokračuje.
Okrem pravidelných koncertov v Slovenskej filharmónii koncertuje SKO na rôznych festivaloch a turné doma i v zahraničí, realizuje dramaturgicky zaujímavé projekty a rovnako uvádza premiéry slovenských diel.