Zelená pošta prišla pred 51 rokmi. S Hammelom sa vráti do Košíc a do Bratislavy

Po veľkom úspechu a vypredaných koncertoch po celom Slovensku sa Pavol Hammel a Zelená pošta vracia! V máji si legendárne skladby autorskej dvojice Marián Varga - Pavol Hammel budú môcť fanúšikovia užiť v Košiciach 24. mája a 25. mája v Bratislave.

04.03.2023 10:00
Marian Varga vystava Hommage foto Tibor Borsky... Foto:
Známa snímka Tibora Borského z obalu LP Zelená pošta bola vystavená na výstave Hommage à Marián Varga v bratislavskej Danubiane spolu s celou sériu fotografií, ktorá vznikla pri tomto fotení. Viažu sa k nej veselé historky.
debata

Minulý rok uplynulo 50 rokov od vydania legendárneho albumu Zelená pošta. Tento projekt je označovaný ako jeden z najlepších albumov slovenskej hudby. Kvalitu skladieb potvrdili aj minuloročné koncerty, kde kapela v zložení Fero Griglák, Martin Valihora, Fedor Frešo jr., Vladislav „Slnko“ Šarišský, Peter Preložník a Pavol Hammel koncertovala s veľkým úspechom a nekončiacim potleskom pred vypredanými hľadiskami po celom Slovensku . Tento rok budú mať fanúšikovia šancu koncerty zažiť opäť – v Česku, ale aj Slovensku – v Košiciach a v Bratislave.

Pavol Hammel Čítajte viac Pavol Hammel začína turné k albumu Zelená pošta
Kapela v zložení Fero Griglák, Martin Valihora,... Foto: Peter Konečný
Zelená pošta kapela Hammel Griglák Frešo jr. Šarišský Preložník Valihora Kapela v zložení Fero Griglák, Martin Valihora, Fedor Frešo jr., Vladislav „Slnko“ Šarišský, Peter Preložník a Pavol Hammel si vlaňajšie úspešné turné zelenej pošty zopakuje dvoma koncertami v máji.

„Minuloročné koncerty pod názvom Zelená pošta mali mimoriadny ohlas na Slovensku a hneď začal byť o ne záujem aj v Česku. Predsa len naša platňa spred 50 rokov bola v bývalom Československu hudobným fenoménom po skladateľskej a interpretačnej stránke. Veď mená, žiaľ dnes už zosnulých hudobníkov ako Marián Varga, Fedor Frešo a gitarista Radim Hladík boli toho zárukou,“ prezradil ku koncertom Pavol Hammel .„Keďže organizovať členov súčasnej skupiny, je vzhľadom na ich vyťaženosť v rôznych projektoch, časovo náročné, rozhodli sme sa okrem koncertov v Prahe a v Brne, pridať koncerty ešte raz v Bratislave a Košiciach. No a potom sa uvidí, či zvládneme ešte tieto koncerty s týmto programom aj o ďalších 10 rokov, keď bude 60 rokov od vydania tejto platne Zelená pošta,“ dodal s úsmevom P. Hammel.

Pavol Hamel Čítajte viac Pavol Hammel: Piesne sa nerodili v debatách pri vínku

Koncertný program turné Zelenú poštu tvorí najmä desať skladieb tohto výnimočného albumu – medzi nimi napríklad Smutná ranná električka, Páví ples, Slnečnice či Z ďatelín. Dvojhodinové vystúpenie je doplnené o ďalšie skladby ako napr. hity Zvoňte zvonky, Labutie piesne, Pieseň z kolovrátku, ale aj o skladby Collegium Musicum – Mikrokozmos a Hommage á J.S.Bach.

Zelená pošta - piesne a rozhovory

Koncerty odohrá Pavol Hammel s projektom Zelená pošta aj 21. mája v Prahe a 22. mája v Brne.

39 bilancia borsky 3x Tibor Borský: Zelená pošta Čítajte viac Zelená pošta, album Hammela a Vargu, oslavuje 50 rokov od vydania vinylom Marian Varga vystava Hommage foto Tibor Borsky Čítajte viac Čo neprešlo cenzúrou: príbehy fotiek Mariána Vargu

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Zelená pošta