Skupina Korben Dallas pripravuje klubové turné

Skupina Korben Dallas sa na jar vráti do klubov, kde naposledy odprezentuje vlaňajší album Deti rýb. V marci a apríli zahrá skupina v šiestich slovenských mestách, v ktorých zatiaľ skladby z nového albumu nezazneli. Informoval o tom PR manažér kapely Matúš Németh.

03.03.2023 14:00
Korben Dallas Foto:
Kapela Korben Dallas.
debata

Kapela začína 17. marca v Brezne, ďalšími zastávkami budú Poprad (18. 3.), Prievidza (31. 3.), Púchov (1. 4.), Bratislava (27. 4.), Zvolen (28. 4.) a Ružomberok (29. 4.).

„Na koncerty sa veľmi tešíme. Repertoár už máme úplne vžitý, môžeme si ho na pódiu užiť a objavovať nové nuansy. Na druhej strane nás ešte neomrzel a je v ňom energia,“ hovorí frontman kapely Juraj Benetin.

Korben Dallas - Stále tam

Album Deti rýb sa dočkal mimoriadne pozitívneho prijatia zo strany kritikov aj poslucháčov. Bol nominovaný na Cenu Nadácie Tatra banky, spolu s albumami Richarda Müllera a Miroslava Žbirku je nominovaný na Cenu Anděl v kategórii slovenský album a získal tiež dve nominácie na Radio_Head Awards za najlepší album podľa poslucháčov aj podľa kritikov.

„Je to pre nás česť. Dúfame, že aj vďaka týmto referenciám si k našej hudbe nájde cestu čo najviac ľudí. Zároveň je príjemné vedieť, že dokážeme osloviť taký široký a pestrý okruh ľudí,“ hovorí bubeník Ozo Guttler.

Korben Dallas Čítajte viac Korben Dallas majú prvý vinyl, nový klip a termíny jesenného turné

Skupina už pripravuje ďalšie projekty. „Na jeseň pripravujeme špeciálny koncertný program, o ktorom zatiaľ nemôžeme prezradiť viac. A pomaly sme začali pripravovať aj materiál na nový album, ktorý by sme radi vydali v roku 2024,“ hovorí basgitarista Lukáš Fila.

modre hory Čítajte viac Rádio_FM zverejnilo nominácie Radio_Head Awards 2022
debata chyba
Viac na túto tému: #Korben Dallas