Pozrite si videoklip skupiny Darkness Positive, vytvorený umelou inteligenciou

Kapela Darkness Positive predstavila nový videoklip ku skladbe Broke, vytvorený umelou inteligenciou. Tému ľudskej kreativity a inšpirácie s typickým nadhľadom spracovali Darkness Positive v tejto skladbe z nedávno vydaného albumu Pre vás. Hudba dostala vizuál práve vďaka umelej inteligencii. TASR o tom informoval PR manažér Alexander Čerevka.

19.03.2023 13:00
darkness positive Foto:
Záber z videoklipu skupiny Darkness Positive.
debata

„Každého člena kapely som natočil na mobil. Tieto záznamy v spojení s rôznymi pokynmi som poskytol umelej inteligencii a nechal ju pracovať nepretržite dva týždne,“ približuje proces tvorby bubeník Matej Richtarčík. Výsledkom je niečo ako komiksový kapelový ‚živák‘ so sci-fi prvkami.

A ako sa Darkness Positive pozerajú na čoraz intenzívnejšie prenikanie umelej inteligencie do umeleckej tvorby? „Myslím si, že umelci sa s tým budú musieť naučiť pracovať a vyrovnať. Môže to priniesť veľa dobrého, ale zároveň je tam veľmi široká problematika autorských práv, na ktorú naša spoločnosť ešte vôbec nie je pripravená,“ dodáva Matej Richtarčík.

ZAZ spevacka YANN ORHAN Čítajte viac Hudobné novinky: poľský talent pre Eurovíziu, Francúzska predala 5 miliónov platní aj nová balada v hindčine

Darkness Positive na domácej scéne pôsobia už desať rokov, počas ktorých vyprodukovali štyri štúdiové a jeden koncertný album. Ich zvuk je fúziou rôznych vplyvov od džezu, cez art rock až po rap. Skladba Broke je z aktuálneho albumu Pre vás, ktorý vydalo v novembri minulého roku Slnko Records na vinyle aj na CD.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #umelá inteligencia #Slnko Records
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy